Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Metropolita warszawski o nowym współpracowniku

"Będzie wsparciem dla Kościoła, nie tylko warszawskiego"

Kardynał Kazimierz Nycz poinformował o powołaniu nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, podczas dzisiejszej uroczystości święceń kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym pallotynów w Ołtarzewie. Był na nich obecny również biskup-nominat  ks. Michał Janocha. Decyzję papieża Franciszka wierni przyjęli oklaskami. 

Kard. Kazimierz Nycz mówił o nowym biskupie: - Jestem głęboko przekonany, że będzie dobrze służył Kościołowi warszawskiemu, a także w Polsce oraz na forum Konferencji Episkopatu Polski. Kościół w jego osobie znajdzie umocnienie, siłę w głoszeniu Ewangelii, w docieraniu z nią do wszystkich środowisk, także naukowych, jak również do ludzi którzy się pogubili na drodze do  Chrystusa. Składam mu gratulacje i cieszę się z nowego współpracownika. Proszę o modlitwę za niego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma