Nowy numer 5/2023 Archiwum

Bilety jak świeże bułeczki

Niezwykłe powodzenie akcji "Bilet za 250 groszy".

Od rana przed kasami warszawskich teatrów ustawiły się kilkusetmetrowe kolejki. Dzisiaj bowiem ruszyła sprzedaż biletów w wyjątkowo atrakcyjnej cenie na spektakle 23 maja, przygotowane z okazji Dnia Teatru Publicznego. W tym dniu teatry z 42 miast w Polsce zapraszają na najlepsze i najgłośniejsze spektakle ostatnich sezonów. Bilet na nie kosztuje 250 groszy, czyli 2,5 zł.

 W Warszawie 23 maja, w ramach akcji "Bilet za 250 groszy" będzie można wybrać spośród 20 spektakli.Teatr Narodowy w tym dniu wystawi "Królową śniegu" w reż. Piotra Cieplaka, "Tango" w reż. Jerzego Jarockiego" i monodram Janusza Gajosa: "Msza za miasto Arras". Teatr Polski pokaże "Króla Leara", a Teatr Współczesny "Hamleta". W Teatrze Ateneum będzie można zobaczyć sztukę wyreżyserowaną przez Bogusława Lindę: "Tramwaj zwany pożądaniem". Teatr Muzyczny ROMA zaprasza na "Alicję w Krainie Czarów" w reż.Cezarego Domagały.Specjalne spektakle przygotowano też dla najmłodszych widzów. W Teatrze Guliwer dzieci będą mogły obejrzeć "Czerwonego kapturka", a w Teatrze Lalka - "Kopciuszka".

Biletów na urodzinowe spektakle nie można było kupić przez internet. Trzeba było po nie przyjść osobiście do kas.

- Stoję tutaj od godz. 6 i mam nadzieję, że odejdę zadowolona - mówi pani Stefania, która cztery godziny czekała przed Teatrem Roma w Warszawie, żeby za bilet zapłacić 2,5 zł zamiast 45 zł. Za nią ustawiło się kilkaset osób, a kolejka ciągnęła się ulicą Nowogrodzką i św. Barbary, aż pod kościół św. Barbary. 23 maja w Romie odbędzie się premiera dwugodzinnego spektaklu muzycznego "Alicja w Krainie Czarów", w reż. Cezarego Domagały. To niezwykła podróż do Krainy Czarów, która zachwyci nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych widzów. Bilety za 250 groszy można było kupić na pokaz przedpremierowy. 151 ulgowych wejściówek sprzedano w niecałą godzinę. Ci, dla których ulgowych biletów już nie starczyło, mogli wybrać się na popołudniową premierę spektaklu, jednak musieli zapłacić pełną kwotę.

Pełną listę teatrów z całej Polski, biorących udział w akcji "Bilet za 250 groszy" oraz tytuły urodzinowych spektakli można znaleźć na stronie: http://www.250teatr.pl/.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy