Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rekolekcje na Dzień Matki

Słuchać o Bogu karmiąc malucha i zmieniając pieluchy? Czemu nie?

Będą zapewne całusy, kwiaty, laurki, czekoladki... A mamy dla innych mam organizują 26 maja rekolekcje. W tym dniu w kilku kościołach w Warszawie zostaną odprawione Msze św. z nauką rekolekcyjną dla mam z dziećmi i w stanie błogosławionym pt. "Macierzyństwo pełnią kobiecości". Na koniec uczestniczkom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. 

- Zapraszamy na nie mamy także z maluszkami. To nic, że dzieci mogą płakać, wiercić się, że trzeba je będzie nakarmić czy przewinąć. Chcemy, żeby mamy czuły się komfortowo - mówi Zuzanna Zarzycka, która organizuje chrześcijańskie spotkania mam przy parafii św. Zygmunta na Bielanach.

Stanowe rekolekcje odbędą się w kościołach, przy których co tydzień spotykają się mamy, by wspólnie się pomodlić, porozmawiać, a przede wszystkim pobyć razem. 

- Młode mamy rzadko angażują się we wspólnotach, bo trudno jest pójść na spotkanie z niemowlakiem, trudno go też na dłużej zostawiać w domu pod opieką innych - mówi Zuzanna. - Kobiety na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym często są spragnione kontaktu z innymi, ale niewiele jest takich miejsc, gdzie mogą iść z dzieckiem i czuć się swobodnie, bez obaw, że komuś będzie przeszkadzał płacz czy karmienie dziecka piersią.

Dlatego na Woli, Mokotowie, Ursynowie, Kabatach, Grochowie, Bielanach, Ochocie i w Wilanowie powstały punkty regularnych spotkań. Najczęściej są to przykościelne salki, gdzie można urządzić kącik zabaw dla dzieci tak, by mamy miały chwilkę dla siebie i by mogły swobodnie porozmawiać. Na spotkania przychodzą też z wykładami dietetycy, psycholodzy, pediatrzy. Można nauczyć się filcowania, szydełkowania, przyrządzania bezglutenowych posiłków oraz tego, jak nosić dzieci w chustach. Spotkania są bezpłatne i całkowicie dobrowolne. Pełną listę miejsc i terminów można znaleźć na stronie: http://www.spotkaniamam.pl.

- Na Bielanach w spotkaniach regularnie uczestniczy 15 osób, ale na liście mailingowej zapisanych jest 45. W Wilanowie zapisało się aż 80 mam. W większości są to mamy maluszków do trzech lat, chociaż wśród nas są też mamy wielodzietne i te, które wychowują już nastolatki. Nie każda mama może być co tydzień na spotkaniu, ale wszystkie utrzymujemy ze sobą kontakt - mówi Zuzanna.

26 maja Msze św. z nauką rekolekcyjną dla mam zostaną odprawione w następujących kościołach i kaplicach:

Ochota: NMP Królowej Świata, ul. Opaczewska 20, godz. 8

Wola: Dobrego Pasterza, ul. Szczecińskiego 5, godz. 10.30

Mokotów: Kaplica w Domu Parafialnym przy kościele jezuitów pw. św. Szczepana, ul. Św. Szczepana 1, godz. 11

Mokotów: Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61, godz. 17

Grochów: Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, ul. Kobielska 10, godz. 9

Ursynów: Św. Tomasza Apostoła, ul. Dereniowa 12, godz. 10

Wilanów: Opatrzności Bożej, ul. Hlonda 1, godz. 12

Stare Bielany: Św. Zygmunta, pl. Konfederacji 55, godz. 9

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama