Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ojcowie! Na start

Rowerowe wyścigi, zabawa na dmuchańcach i piknikowanie. Byle z tatą. Podpowiadamy, gdzie można rodzinnie świętować Dzień Ojca.

Na kulturalnej mapie stolicy na stałe wpisały się dwie "ojcowsko-rodzinne" imprezy: wyścig rowerowy "Ojcowie na start" i rodzinny "Piknik z Tatą".

W ostatnią sobotę miesiąca 30 maja, w Nadarzynie koło Warszawy po raz siódmy odbędzie się rodzinny wyścig rowerowy "Ojcowie na start”. W ubiegłym roku zawody cieszyły się ogromną popularnością, wzięło w nich udział ponad 400 rowerzystów i drugie tyle uczestniczyło w pikniku rodzinnym.

- Zależy nam na aktywizowaniu całych rodzin, a zwłaszcza ojców, którym na co dzień najbardziej brakuje czasu na spędzanie go z dziećmi - mówi Grzegorz Świderski ze Stowarzyszenia Rodziców "Na Fali”, organizatora zawodów.

Trasa będzie liczyć 7 km i podobnie jak rok temu przebiegać będzie ścieżkami Lasów Młochowskich. Początek o 11.30 na stadionie GOS w Nadarzynie. Rejestracja i szczegóły na stronie internetowej: www.ojcowienastart.pl. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik rodzinny i "mini wyścig” dla najmłodszych. W tym roku nowością jest nowa kategoria wiekowa - przedszkolaki, a najliczniej reprezentowane w zawodach przedszkole nagradzamy specjalną nagrodą. Nagrodę otrzyma także najliczniejsza rodzina startująca w wyścigu.

Ojcowie! Na start   Na uczestników "Pikniku z tatą" czeka wiele atrakcji Marcin Królak /Dobre Miejsce Rodzinną propozycję przygotowało także Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce". 21 czerwca w odbędzie się z kolei VI edycji festynu rodzinnego "Piknik z Tatą”. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. o godz. 11 w kościele bł. Edwarda Detkensa na Bielanach, podczas której ojcowie złożą uroczyste ślubowanie.

W programie pikniku m.in. występ orkiestry dętej OSP Joniec, tańce, gry, zabawy, zaprzęg konny, kucyki. Ponad to miasteczko zabaw dla dzieci, wozy strażackie i policyjne motocykle i spektakl teatralny. W ubiegłym roku w rodzinnej imprezie na Bielanach wzięło udział ponad 5 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama