Nowy numer 42/2020 Archiwum

Najlepsi "z papieża"

Dariusz Żółtowski uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Drobinie zwycięzcą XI Konkursu Papieskiego.

Dariusz Żółtowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Drobinie został zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millenio.

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt realizowany przez Instytut Tertio Milennio od przeszło 10 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży.

Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie myśli i posługi papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. 

- Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej - mówi Ewelina Borek, koordynatorka konkursu na Mazowszu.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Chrzest - Polska - człowiek". Podczas gali finałowej uczestnicy mieli obronić tezy zawarte w swoich esejach. Konkurs składał się z czterech części. Najpierw - od 16 lutego do 16 marca - wszyscy chętni mogli rozwiązać test online składający się z 20 pytań. Osoba, która odpowiedziała prawidłowo na minimum 11 z nich, przechodziła dalej. Drugi etap odbył się 23 marca. Uczestnicy również online odpowiadali na 60 pytań wielokrotnego wyboru. Około 20 osób z najlepszymi wynikami w każdym z 9 regionów Polski dostawało się do kolejnego etapu. Polegał on na napisaniu - od 25 marca do 15 kwietnia - eseju na jeden z trzech tematów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama