Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tort dla stypendystów

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II mają 10 lat. Z tej okazji na skwerze Hoovera odbył się piknik.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele seminaryjnym. Następnie na skwerze Hoovera odbył się piknik, podczas którego warszawiacy mogli skosztować urodzinowego toru. - 10 lat temu m. st. Warszawa powołało do życia stypendia im. Jana Pawła II. Przez te lata przyznaliśmy 6000 stypendiów, dzięki którym wielu młodych ludzi mogło rozwinąć swoje artystyczne i naukowe pasje - powiedział podczas jubileuszu Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m. st. Warszawy.

Z kolei Ewa Masny-Askanas, wiceprzewodnicząca Rady m. st. Warszawy i Przewodnicząca Komisji Stypendialnej zwróciła uwagę, że na ręce komisji spływa rok rocznie ponad 1000 wniosków.

Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II, Norbert Szczepański podkreślił, że stypendia to nie tylko comiesięczne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim, jako program stypendialny: kształtowanie młodzieży w duchu nauczania Jana Pawła II.

Wzdłuż Krakowskiego Przedmieście rozstawione było miasteczko stypendystów. Studenci zaprezentowali społeczną użyteczność zdobywanej wiedzy. Była m.in. wytwórnia kremów, chemiczne eksperymenty, kurs pierwszej pomocy, kurs założenia własnej firmy, gry i łamigłówki logiczne, rozprawa sądowa w amerykańskim styku czy ekonomiczna gra. Na zakończenie pikniku na scenie wystąpił zespół Muzyka Końca Lata.

Stypendia m.st. Warszawy przyznawane są od 2005 r. dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów. Ich wysokości wynosi od 200 do 1,5 tys. zł i uzależniona jest od miejsca zamieszkania, osiągnięć na polu poza szkolnym, średniej ocen i dochodu w rodzinie. Oprócz wsparcia finansowego stypendyści uczestniczą w Programie Stypendialny – warsztatach, szkoleniach i różnego rodzaju zajęciach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Programu Stypendialnego jest: solidarność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama