Nowy numer 22/2023 Archiwum

Z Matką Bożą do Wilanowa

VIII Święto Dziękczynienia, 7 czerwca będzie podziękowaniem za roczną peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Doroczne Święto Dziękczynienia, zainicjowane przez kard. Kazimierza Nycza, przypadnie w tym roku 7 czerwca. Obchody rozpoczną się pielgrzymką z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, która przejdzie z placu Piłsudskiego, Traktem Królewskim, do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie podczas Mszy świętej zostanie ponowiony Akt Zawierzenia Matce Bożej i Dziękczynienia Bożej Opatrzności. - To szansa, by zastanowić się, za co Bogu dziękujemy, i o co chcemy Go prosić - wyjaśnia metropolita warszawski.

Dla pielgrzymów z całej Polski VIII Święto Dziękczynienia będzie okazją do zobaczenia postępów na placu budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Kard. Kazimierz Nycz ma nadzieję, że w 2016 r. świątynię będzie mógł odwiedzić papież Franciszek, który przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Co roku podczas Święta Dziękczynienia organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na dokończenie wotum narodu polskiego za odzyskaną wolność. Prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł poinformował, że podczas Święta Dziękczynienia w 2014 r. zebrano ponad 15 mln zł, co pozwoliło na przyspieszenie prac przy budowie świątyni.

Jak co roku w Święto Dziękczynienia uruchomione zostanie Miasteczko dla Dzieci. Razem z rodzicami  najmłodsi będą mogli wziąć udział w grze rodzinnej "Dziękuję, bo dary otrzymuję". Odbędzie się również koncert muzyki chrześcijańskiej, podczas którego wystąpią m.in. Mietek Szcześniak, Maleo Reggae Rockers i 2Tm2,3. Będzie też można obejrzeć przygotowaną przez Wojsko Polskie wystawę historycznego i współczesnego sprzętu wojskowego.

Po raz pierwszy w przeddzień święta, 6 czerwca odbędzie się także pierwszy Bieg Wdzięczności, którego uczestnicy wystartują w najważniejszych dla siebie intencjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast