Nowy numer 43/2020 Archiwum

Duchu przyjdź...!

Czuwajmy razem na modlitwie, adoracji, wielbieniu śpiewem... W wigilię Zesłania Ducha.

W wigilię Zesłania Ducha Świętego 23 maja w wielu warszawskich i podwarszawskich parafiach wierni spotkają się, by wzorem apostołów w wieczerniku, wspólnie oczekiwać wylania Ducha Świętego.

Ursuska parafia św. Józefa Oblubieńca NMP (ul. Sosnowskiego 34) rozpocznie ten wieczór o godz. 19.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. Po niej będzie można posłuchać konferencji o Duchu Świętym, a o godz. 22 zostanie odprawiona Msza św. Od godz.do do północy w kaplicy adoracji czuwać będą mieszkańcy parafii św. Jana Kantego w Legionowie.

U dominikanów na Służewie wieczorne spotkanie rozpocznie się o 20.30, a w jego trakcie bp Rafał Markowski udzieli młodzieży i dorosłym sakramentu bierzmowania.

Liturgią godzin rozpocznie czuwanie parafia św., Stanisława Kostki na Żoliborzu. Po niej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wylanie Ducha Świętego oraz o godz. 21 - Msza św. Brewiarzem i modlitwą psalmami rozpocznie się też o 20.30 czuwanie w ursynowskiej parafii Ofiarowania Pańskiego, przy ul. Stryjeńskich.

Od godz. 21 do północy czuwać będą parafianie św. Wincentego Pallottiego, przy ul. Skaryszewskiej 12. Spotkanie poprowadzi ks. Marcin Gontarz SAC. O północy zostanie odprawiona Msza św. Na "duchowe trzęsienie ziemi", z uwielbieniem śpiewem, modlitwą o wylanie Ducha Świętego, indywidualnym błogosławieństwem i celebracją namaszczenia, zaprasza też inna praska parafia: św. Włodzimierza (ul. Kondratowicza 2). Początek o godz. 19.

W parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie (ul. Gdańska 6a) oprócz modlitwy, nieszporów i uwielbienia będzie okazja do skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Czuwanie zakończy Eucharystia o 22.30.

W parafii św. Andrzeja Boboli, przy ul. Rakowieckiej czuwanie rozpocznie się 23 maja już o godz. 10 przed południem. Przez cały dzień będzie można wspólnie modlić się w kaplicy akademickiej, a o 20.30 czuwający przeniosą się do sanktuarium. O godz. 23 rozpocznie się Msza św.

Kilka parafii postarało się, by w sobotnich czuwaniach mogły wziąć udział także rodziny z małymi dziećmi. W parafii księży saletynów, przy ul. Popularnej 46, od godz. 20 równolegle do modlitwy w kościele, będą zorganizowane w salce parafialnej zajęcia dla najmłodszych.

W parafii Matki Bożej Anielskiej w Radości (ul. Wilgi 14) od godz. 18.45 do ok. 19.15 swoje czuwanie będą miały dzieci, które na tę okazje przyniosą wycięte z papieru płomyki z wpisanym owocem Ducha Świętego, o który szczególnie chciałyby prosić. Od godz. 19.15 czuwanie kontynuować będą dorośli.

 Na dwudniowe "świętowanie działania Ducha Świętego" zaprasza do Wesołej Wspólnota Chemin Neuf. 23 maja o 15.30 rozpocznie się powitanie i gry rodzinne. Po nich nastąpi czas adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy osobistej, a o 22.30 - Msza św.. Niedziela Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się wspólną modlitwą i konferencją o 9.30. O godz. 14.45 zostanie odprawiona Msza św.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama