Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rekolekcje z o. Bashoborą

Najpierw w Falenicy, potem na Stadionie Narodowym. Dla duchownych i świeckich.

Ojciec John Bashobora, katolicki ksiądz z Ugandy obdarzony wieloma charyzmatami, w Roku Wiary modlił się z prawie 60. tys. wiernych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Teraz, w ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, ponownie zaprasza na rekolekcje na praskim stadionie 18 lipca pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10).

Podobnie jak dwa lata temu, także teraz na rekolekcje obowiązują płatne wejściówki (50 zł normalna i 25 – ulgowa dla osób niepełnoletnich). Można je zamówić poprzez formularz na stronie: http://www.jezusnastadionie.pl. Organizatorzy rozprowadzają je też w stołecznych i podwarszawskich parafiach. 24 maja będzie można je nabyć w parafiach Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie (ul. Przy Agorze 9) oraz św. Mateusza Ap. (ul. Ostródzka 172), 31 maja w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku (ul. Kopernika 1), 7 czerwca w ursynowskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego (Al. KEN 101), a 14 czerwca w parafii o. Pio na Gocławiu (ul.  Fieldorfa 1). Do 20 maja wykupiono niespełna połowę spośród 55 tys. biletów.

Przed spotkaniem z wiernymi na Stadionie, od 13 do 17 lipca o. John poprowadzi zamknięte rekolekcje dla kapłanów seminarium duchownym na Tarchominie. Chętni mogą zapisać się mailowo: stomasza@o2.pl..

Wcześniej, bo od 12 do 14 czerwca ugandyjski kapłan będzie głosił konferencje w Falenicy. Rekolekcje, pod hasłem: „Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5), odbędą się na boisku Parafialnego Klubu Sportowego (u zbiegu ulic Walcowniczej i Petunii).  W trakcie trzydniowego spotkania będzie czas na wspólną modlitwę, Eucharystię, uwielbienie, adorację Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego oraz na modlitwę o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Także na falenickie rekolekcje obowiązują wcześniejsze zapisy, a miejsca są biletowane. Zgłoszenia dokonuje się poprzez stronę: http://rekolekcjefalenica.evenea.pl/.  Z kolei szczegółowy program spotkania można znaleźć na stronie falenickiej parafii: http://www.parafia.falenica.pl. 

O. dr John Bashobora pochodzi ze wschodniej Ugandy, pracuje w diecezji Mbarara. Odpowiedzialny za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym, jest też jej kierownikiem duchowym. Krajowy cenzor wydawnictw katolickich. Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej opiekuje się pięcioma tysiącami sierot. Zbudował im dwie szkoły podstawowe, dwie średnie, a pozostałe dzieci uczęszczają do szkół rządowych. Dzięki ojcu powstały dwa sierocińce, a budowa kolejnych jest w planach. W Polsce od kilku lat głosi rekolekcje ewangelizacyjne z posługą uzdrowienia i uwolnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama