Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomogą młodym małżonkom

Na stołecznym Papieskim Wydziale Teologicznym rusza Studium dla Animatorów Spotkań Małżeńskich w Parafii. Przeszkoleni małżonkowie będą wsparciem dla młodych rodzin w parafii, dekanacie czy diecezji.

Kurs wystartuje od jesieni i potrwa dwa semestry. Adresowany jest przede wszystkim do małżonków z pewnym doświadczeniem małżeńskiego życia. Wśród tematów, które będą poruszane na zajęciach znajdą się m.in. mediacje rodzinne, komunikacja interpersonalna, sposoby pomagania w kryzysie, udzielanie informacji zwrotnej, psychologia uzależnień i psychologia rozwojowa, współczesne zagrożenia płynące m.in. z mediów. Będą też wykłady na temat duchowości w małżeństwie.

- Obserwujemy postępujący kryzys instytucji rodziny i chcemy jako Kościół warszawski na to odpowiedzieć. Kapłani przygotowują się do przyjęcia święceń przez sześć lat, a następnie przechodzą przez piętnastoletnią formację permanentną. Tymczasem młodzi ludzie, którzy zawierają sakrament małżeństwa wchodzą w tę nową rzeczywistość jakby z marszu. Krótki kurs przedmałżeński to za mało wobec wyzwań stających przed małżonkami współcześnie. Chcemy stworzyć sieć wsparcia i formacji dla młodych małżonków - mówi o projekcie rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina. I dodaje, że młodym małżonkom najlepiej mogą pomóc osoby, które żyją sakramentem na co dzień.

Studium ruszy 1 października 2015 r. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 czerwca do 1 września. Więcej informacji na www.pwtw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama