Nowy numer 43/2020 Archiwum

Padł rekord!

Warszawa miastem fanów książek.

Takiej publiczności nie miały nawet gwiazdy muzyki Depeche Mode i Paul McCartney, których koncerty na Stadionie Narodowym przyciągnęły ponad 50-tysięczną publiczność. 6. Warszawskie Targi Książki, które trwały od 14 do 17 maja, odwiedziło ponad 72 tys. gości! To o 12 tys. więcej niż w ubiegłym roku.
Prawie dwukrotnie wzrosła liczba odwiedzających targi księgarzy i bibliotekarzy (około 2100).

Impreza przyciągała nie tylko indywidualnych czytelników, ale też całe rodziny i grupy - sprzedane karnety rodzinne obejmowały ponad 9100 osób (w ubiegłym roku było to 7 tys.). Znaczne tendencje wzrostowe w każdym obszarze targów obserwowali najliczniejsi w historii wydarzenia przedstawiciele mediów - ponad 700 stacji radiowych i telewizyjnych oraz redakcji prasowych. Nowe pokolenie doby internetu reprezentowało 312 blogerów.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 800 autorów i 860 wystawców (wśród nich 240 wystawców z 28 krajów). W 10 salach konferencyjnych i na trzech scenach zorganizowano 320 wydarzeń, angażując przy tym sławy międzynarodowego środowiska literackiego i ważnych gości branżowych. 

Przyszłoroczne Targi Książki trwać będą na Stadionie Narodowym od 19 do 22 maja. Ich gościem honorowym będą Węgry, a specjalnym - Barcelona i literatura Katalonii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama