Na moście Łazienkowskim całą sobotę trwała operacja opuszczania przęsła od strony Śródmieścia. Prace były związane z lekkim uniesieniem mostu i przecięciem fragmentu o długości 60 metrów i wadze około 600 ton.
Na moście Łazienkowskim całą sobotę trwała operacja opuszczania przęsła od strony Śródmieścia. Prace były związane z lekkim uniesieniem mostu i przecięciem fragmentu o długości 60 metrów i wadze około 600 ton. Następnie wykonawca robót opuszczał most z prędkością około 10 cm/godz. Przez pewien czas część przeprawy była podwieszona do stalowych rur, następnie za pomocą 16 siłowników konstrukcja została opuszczona. W tym tygodniu rozpocznie się operacja opuszczania 600-tonowego elementu mostu od strony Saskiej Kępy. Elementy nowego mostu będą nasuwane na filary z obydwu brzegów Wisły w miejsce demontowanych na środku rzeki starych fragmentów konstrukcji. Ma to potrwać 15 tygodni. Już trwają przygotowania do tej operacji – na brzegu wbijane są pale, na których ułożone zostaną pierwsze wycięte skrajne fragmenty starego mostu. Potem tu będą montowane nowe elementy i przesuwane w kierunku środka rzeki.
Pożar mostu miał miejsce 14 lutego 2015 r., wtedy też przeprawa została zamknięta dla ruchu. Uszkodzenia konstrukcji okazały się tak poważne, że zapadła decyzja o wymianie konstrukcji mostu przy wykorzystaniu dzisiejszych filarów. 10 kwietnia Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. na remont mostu Łazienkowskiego na kwotę 104 mln zł. Połowę tej kwoty miasto otrzyma z budżetu państwa. Zgodnie z umową most ma być przejezdny do 31 października 2015 r.