Nowy numer 49/2020 Archiwum

Prawie mama i tata

Jak zostać rodziną zastępczą? Czy wystarczą dobre intencje i chęci?

W Dniu Rodzicielstwa Zastępczego, 29 maja po Warszawie będzie jeździł Tramwaj Promocyjny, w którym specjaliści i rodzice będą zachęcali i wyjaśniali na czym polega opieka zastępcza nad dziećmi. 

Tramwaj wyruszy z pl. Narutowicza o godz. 11, 12 i 13. Trasa przejazdu: pl. Narutowicza, ul. Grójecka, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, rondo Wiatraczna i z powrotem do pl. Narutowicza. W programie: wszelkie informacje na temat rodzinnej opieki zastępczej, a także muzykowanie, kącik dziecięcy, słodkości i inne atrakcje.

W Warszawie pod opieką spokrewnionych i niezawodowych rodzin zastępczych jest ponad 1,6 tys. dzieci. W 21 zawodowych rodzinach zastępczych, w 9 rodzinnych domach dziecka i placówkach typu rodzinnego przebywa 200 wychowanków.

Staraniem stołecznego ratusza oraz Towarzystwa Nasz Dom od 2008 r. działa Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT. PORT powstał w odpowiedzi na potrzeby osób prowadzących różnego rodzaju formy rodzinnej opieki zastępczej. Ośrodek oferuje profesjonalne i kompleksowe wsparcie rodzinnej pieczy zastępczej. Można w nim przejść pełny proces specjalistycznego szkolenia i kwalifikacji psychologicznej, uzyskując uprawnienia do prowadzenia rodzinnej opieki zastępczej. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama