Nowy numer 24/2021 Archiwum

Napędza was Miłość

W praskiej katedrze ośmiu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przyjęło święcenia prezbiteratu. Uroczystej liturgii przewodniczył abp Henryk Hoser.

W homilii podkreślił wagę więzi łączącej kapłana z Jezusem Chrystusem, której owocem jest skuteczność ich misji apostolskiej. – Nie wyście Go wybrali, ale On was powołał i posyła, abyście uczestniczyli we wszystkich Jego funkcjach: prorockiej, królewskiej i kapłańskiej. Dzięki tej bliskości i nieustannemu utożsamieniu z Jezusem Chrystusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem, będziecie mogli żyć Jego miłością, którą On wam nieustannie ofiarowuje – powiedział arcybiskup.

Tłumaczył, że Chrystusowa miłość ma być siłą sprawczą i napędową kapłańskiego życia. Przypomniał przyszłym kapłanom, że mają żyć słowem Bożym, które później będą głosić ludowi. – Macie przekazywać innym Słowo, które sami przyjmiecie, zasymilujecie, przeżyjecie i doświadczycie. Na tym polega autentyczność waszej posługi – zaznaczył abp Hoser. Zwrócił również uwagę na nierozerwalny związek między głoszeniem Bożego słowa a wiernością Chrystusowi. – Pismo Święte uczy nas, że „z obfitości serca mówią usta”, a więc wasza świętość, wasza wierność powołaniu i powierzonej misji jest nieodłącznie związana z proklamacją Bożego słowa. Bądźcie więc zawsze wierni Chrystusowi. Niech odstąpią od was wszystkie wątpliwości co do waszego powołania – życzył kapłanom arcybiskup. 16 czerwca neoprezbiterzy otrzymają dekrety kierujące ich do nowych parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama