Na ponad 2330 projektów w ramach budżetu partycypacyjnego aż 900 przepadło przed głosowaniem.
Już za dwa tygodnie każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na przedsięwzięcia zaprojektowane w ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2016 r. Ale aż 900 spośród 2333 projektów zgłoszonych przez mieszkańców zostało wycofanych, odrzuconych w preselekcji lub zweryfikowanych negatywnie m.in. ze względu na roszczenia do danego terenu, miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni, czy też zaplanowane działania, które uwzględniają złożony projekt.
Na 1429 pozostałych projektów mieszkańcy Warszawy będą mogli zagłosować od 16 czerwca. Najwięcej dotyczy Mokotowa – aż 317. Na drugim miejscu jest Wawer, na trzecim Wola, zaraz za nimi Bielany i Śródmieście. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców stolicy w drugiej edycji budżetu jest ponad 51 milionów złotych - to prawie dwa razy więcej niż rok temu. Od jutra rusza akcja promowania pomysłów przez ich autorów, którzy pokażą swoje projekty w trakcie wydarzeń i imprez dzielnicowych.
Finałem będzie głosowanie od 16 do 26 czerwca, w którym zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec stolicy, drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie w jednej wybranej przez siebie dzielnicy. Do 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które będą zrealizowane w 2016 roku.