Nowy numer 44/2020 Archiwum

Parada seniorów

Najstarsza dj-ka, Dziarski Dziadek i 105-letni rekordzista świata w biegu seniorów na 100 metrów przejdą ulicami stolicy.

20 czerwca z placu Konstytucji wyruszy Ogólnopolska Parada Seniorów. Marsz przejdzie ulicą Piękną, dalej przez Aleje Ujazdowskie, plac Na Rozdrożu i stamtąd na teren Centrum Sztuki Współczesnej obok Zamku Ujazdowskiego, gdzie odbędzie się piknik.Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaczyn.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie jest odpowiedzią na postępujące zmiany demograficzne, stale rosnącą liczbę osób starszych i na brak spójnej polityki senioralnej.

Paradę poprowadzi 75-letnia dj-ka Wika. Będą m.in. dwie ruchome sceny muzyczne na londyńskich autobusach oraz szczudlarze. W marszu wezmą także udział m.in. Aleksander Doba - sześćdziesięciosiedmiolatek, który opłynął świat i otrzymał tytuł Podróżnika Roku "National Geographic”, Dziarski Dziadek - czyli Antoni Huczyński, który radzi jak dbać o zdrowie mając ponad 90 lat, Zofia Czerwińska - aktorka znana z kultowych ról w "Czterdziestolatku” czy "Rejsie”; Stanisław Kowalczyk - 105-letni rekordzista świata w biegu seniorów na 100 metrów, Władysław Kozakiewicz - mistrz olimpijski, autor słynnego gestu na olimpiadzie w Moskwie.

- Wszyscy jesteśmy aktywni społecznie, ciekawi świata, zdeterminowani by zabiegać o dobrą przyszłość niezależnie od tego ile lat nam pozostało. Działamy przeciw stereotypom i wykluczeniu. A w czasie Parady zamierzamy przede wszystkim dobrze się bawić. To nasze święto - jedyne takie w roku - zachęcają do wspólnej parady jej pomysłodawcy.

Organizatorzy spodziewają się w tym roku 10 tys. uczestników

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama