Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uwaga na taksówki!

Bez licencji, taksometru, kasy fiskalnej, a nawet bez... prawa jazdy - to grzechy kierowców taksówek.

W maju strażnicy miejscy skontrolowali 210 stołecznych taksówek. W ponad połowie stwierdzili nieprawidłowości. Najgorzej wypadły te ze Śródmieścia. Na 69 sprawdzonych, żadna nie przeszła weryfikacji pozytywnie. Strażnicy wlepili śródmiejskim taksówkarzom 67 mandatów, 4 sprawy skierowano do policji. Nie lepiej było na Bemowie i Woli - tam kontrolerzy mieli zastrzeżenia do 91 proc. taksówek.

Najczęściej pojazdy były źle oznakowane i nie miały identyfikatorów. Zdarzały się przypadki braku taksometrów lub kas fiskalnych. Strażnicy miejscy "wyłapali" też kierowców jeżdżących bez licencji, obowiązkowego OC, z przekroczoną liczbą punktów karnych oraz takich, którym cofnięto prawo jazdy lub którzy nie mieli go wcale.

W sumie strażnicy wystawili 119 mandatów karnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma