Nowy numer 25/2018 Archiwum

Taki mały może Dudą być

Prezydent elekt na Święcie Dziękczynienia. Arka Noego śpiewała, Andrzej Duda tańczył z dziećmi. Wcześniej, podczas Mszy św. złapał hostię porwaną przez wiatr z ołtarza.

"W święto Dziękczynienia 2015 r., dziękując za możliwość pielgrzymowania do Świątyni Opatrzności Bożej i modlitwy w intencji Ojczyzny i Rodziny, składam podziękowania wszystkim budowniczym i darczyńcom tego wielkiego dzieła" - wpisał Andrzej Duda do księgi pamiątkowej Centrum Opatrzności Bożej. Po Mszy św. zwiedził kompleks budowanej Świątyni w Wilanowie, spotkał się z wojskiem i harcerzami, a następnie pojawił się na koncercie Arki Noego.

Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich - mówił prezydent elekt ze sceny. - Ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było - dodał. A młodzi artyści, na pytanie Roberta Friedricha, czy prezydent może być świętym, odwdzięczyli się, śpiewając: "Taki mały, taki duży może świętym być". Niektórzy śpiewali jednak: "Taki mały, taki duży może Dudą być". Zawsze mam w uszach te niesamowite słowa: "Nie boję się, gdy ciemno jest, ojciec za rękę prowadzi mnie". To jest po prostu absolutnie genialne - dodał jeszcze o innym utworze Arki Noego Andrzej Duda.

Prezydent elekt uczestniczył wcześniej we Mszy św. odprawionej przez episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka. W czasie Mszy św. wiatr porwał z ołtarza hostię. Andrzej Duda podniósł ją z ziemi i odniósł po stopniach polowego ołtarza, składając w ręce kard. Kazimierza Nycza.

Andrzej Duda złożył też wiązankę kwiatów przy grobie b. prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach świątyni.

VIII Święto Dziękczynienia przebiega pod hasłem "Królowo rodzin, dziękujemy i zawierzamy".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  07.06.2015 17:28

  Dudą być:

   

  http://wpolityce.pl/polityka/255248-symptomatyczna-sytuacja-wiatr-porwal-hostie-z-oltarza-podniosl-ja-andrzej-duda

   

 • Fryderyk
  07.06.2015 17:56
  Czy prezydent elekt jest uprawniony do dotykania hostii, co był uczynił podnosząc ją, bo w Polsce nie udziela się Komunii Św. na rękę, a szafarzem chyba nie jest. Czy może mi to ktoś wytłumaczyć?
 • ratmed89
  08.06.2015 10:49
  14 kwietnia 2013 papież Franciszek zapoczątkował koniec udzielania komunii na dłonie jedynie w postawie klęczącej bądź stojącej poza tym prezydent elekt nie uczynił nic złego gdyż Jeżeli z różnych przyczyn, kapłan nie może podnieść Hostii – może być to związane z jego podeszłym wiekiem albo miejscem, gdzie upadnie konsekrowany Chleb – wtedy z szacunkiem i spokojem może to zrobić każdy wierny oddając Ją osobie, która rozdaje Komunię. Hostia ta nie może być już spożyta umieszcza się ją w specjalnym naczyńku z wodą święconą do całkowitego jej rozpuszczenia.

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma