Nowy numer 43/2020 Archiwum

Warszawskie uczelnie najlepsze!

Na czołowych miejscach w najnowszym rankingu "Perspektyw".

Według opublikowanego Rankingu Wyższych Uczelni, w kategorii uczelni akademickich pierwsze miejsce - z maksymalną liczbą punktów - zajęły: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński z Krakowa. Remis w czołówce, który zdarzył się po raz pierwszy w szesnastoletniej historii rankingu "Perspektyw", świadczy o tym, że dwie największe placówki naukowe w kraju rozwijają się na takim samym, światowym poziomie. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania. Za nimi uplasowały się: Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.

Oceniając uczelnie kapituła, której przewodniczył b. prezes Polskiej Akademii Nauk  prof. Michał Kleiber, brała pod uwagę pięć kategorii: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukową, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie oraz innowacyjność.

W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich pierwsze pięć miejsc zdobyły stołeczne placówki. Pozycję lidera obronił zeszłoroczny zwycięzca -  Akademia Leona Koźmińskiego. Kolejne miejsca zajęły: SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny, Akademia Technik Komputerowych, Uczelnia Łazarskiego oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Wśród uczelni ekonomicznych najlepsza okazała się Szkoła Główna Handlowa. Tuż za nią jest Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, a następna na liście - Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy.

Najlepszą szkołą rolniczą jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. W kategorii uczelni medycznych Warszawski Uniwersytet Medyczny znalazł się na drugim miejscu klasyfikacji, zaraz za Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pełen ranking z podziałem na kategorie, można znaleźć na: http://www.perspektywy.pl/RSW2015/​

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama