Nowy numer 28/2018 Archiwum

Warszawskie uczelnie najlepsze!

Na czołowych miejscach w najnowszym rankingu "Perspektyw".

Według opublikowanego Rankingu Wyższych Uczelni, w kategorii uczelni akademickich pierwsze miejsce - z maksymalną liczbą punktów - zajęły: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński z Krakowa. Remis w czołówce, który zdarzył się po raz pierwszy w szesnastoletniej historii rankingu "Perspektyw", świadczy o tym, że dwie największe placówki naukowe w kraju rozwijają się na takim samym, światowym poziomie. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania. Za nimi uplasowały się: Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska.

Oceniając uczelnie kapituła, której przewodniczył b. prezes Polskiej Akademii Nauk  prof. Michał Kleiber, brała pod uwagę pięć kategorii: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukową, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie oraz innowacyjność.

W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich pierwsze pięć miejsc zdobyły stołeczne placówki. Pozycję lidera obronił zeszłoroczny zwycięzca -  Akademia Leona Koźmińskiego. Kolejne miejsca zajęły: SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny, Akademia Technik Komputerowych, Uczelnia Łazarskiego oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Wśród uczelni ekonomicznych najlepsza okazała się Szkoła Główna Handlowa. Tuż za nią jest Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, a następna na liście - Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy.

Najlepszą szkołą rolniczą jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. W kategorii uczelni medycznych Warszawski Uniwersytet Medyczny znalazł się na drugim miejscu klasyfikacji, zaraz za Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pełen ranking z podziałem na kategorie, można znaleźć na: http://www.perspektywy.pl/RSW2015/​

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma