Nowy numer 25/2018 Archiwum

Welcome na Pradze

Najważniejsze świątynie, miejsca historyczne i stara Praga. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało filmik z myślą o gościach z zagranicy, którzy przybędą na Tydzień w Diecezjach poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

- Zapraszając do siebie młodych z całego świata chcieliśmy pokazać im bogactwo naszego lokalnego Kościoła - powiedział dyrektor Diecezjalnego Centrum ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Filmik "Welcome to the right side of Warsaw" pokazuje różne oblicza prawobrzeżnej Warszawy. Od miejsc kultu jak na przykład praska katedra czy bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce, po dziedzictwo historyczne terenów diecezji warszawsko-praskiej tj. Ossów, gdzie w 1920 r. rozegrała się zwycięska Bitwa Warszawska odpierając pochód bolszewików na stolicę. Obraz zawiera także migawki ze starej Pragi z jej kapliczkami, Saskiej Kępy - doskonałego miejsca do towarzyskich spotkań czy malowniczy brzeg Wisły.

- Sensem Tygodnia w Diecezjach jest nie tylko przygotowanie do wydarzeń centralnych, czy spotkanie z młodymi danego kraju ale również ukazanie bogactwa kulturowego, historycznego i geograficznego danej społeczności co pozwala lepiej zrozumieć mentalnie i duchowo ludzi mieszkających na danym obszarze - powiedział ks. Parafiniuk.

Głównym autorem i pomysłodawcą konwencji filmu jest Bartek Pulcyn. Zrealizował go wraz z młodymi ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii św. Ojca Pio na stołecznym Gocławiu.

                                       "Welcome to the right side of Warsaw"

Welcome to the right side of Warsaw
Duszpasterstwo Młodzieży DW-P

 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

  • PaulinaChaber
    13.07.2015 14:03
    To dobrze, że powstają takie inicjatywy promujące Pragę. Czas zdjąć z niej łatkę gorszej. Tu jest naprawdę fajnie mieszkać, pracować, łatwo tu teraz dojechać bo metrem jest chwilę, Praga się bardzo zmieniła, na lepsze i cały czas się zmienia i to tak szybko, nie do poznania. trzeba między ludźmi te zmiany promować i pokazywać
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma