Nowy numer 43/2020 Archiwum

Welcome na Pradze

Najważniejsze świątynie, miejsca historyczne i stara Praga. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało filmik z myślą o gościach z zagranicy, którzy przybędą na Tydzień w Diecezjach poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

- Zapraszając do siebie młodych z całego świata chcieliśmy pokazać im bogactwo naszego lokalnego Kościoła - powiedział dyrektor Diecezjalnego Centrum ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Filmik "Welcome to the right side of Warsaw" pokazuje różne oblicza prawobrzeżnej Warszawy. Od miejsc kultu jak na przykład praska katedra czy bazylika Świętej Trójcy w Kobyłce, po dziedzictwo historyczne terenów diecezji warszawsko-praskiej tj. Ossów, gdzie w 1920 r. rozegrała się zwycięska Bitwa Warszawska odpierając pochód bolszewików na stolicę. Obraz zawiera także migawki ze starej Pragi z jej kapliczkami, Saskiej Kępy - doskonałego miejsca do towarzyskich spotkań czy malowniczy brzeg Wisły.

- Sensem Tygodnia w Diecezjach jest nie tylko przygotowanie do wydarzeń centralnych, czy spotkanie z młodymi danego kraju ale również ukazanie bogactwa kulturowego, historycznego i geograficznego danej społeczności co pozwala lepiej zrozumieć mentalnie i duchowo ludzi mieszkających na danym obszarze - powiedział ks. Parafiniuk.

Głównym autorem i pomysłodawcą konwencji filmu jest Bartek Pulcyn. Zrealizował go wraz z młodymi ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii św. Ojca Pio na stołecznym Gocławiu.

                                       "Welcome to the right side of Warsaw"

Welcome to the right side of Warsaw
Duszpasterstwo Młodzieży DW-P

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama