Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przewodnik po mieliźnie

Ok. 60 osób wzięło udział w rzecznej pielgrzymce szlakiem św. Zygmunta. Pątnicy wyruszyli 13 czerwca ze wsi Gassy, by następnego dnia dopłynąć do Płocka. - Dobrze jest mieć przewodnika, który nie pozwoli zawiesić się na mieliźnie - mówił w homilii ks. Jacek Dzikowski, proboszcz parafii św. Zygmunta w Słomczynie, organizator spływu. Opadający poziom Wisły i silny wiat nie przeszkodziły pątnikom dotrzeć do celu.

Pięć łodzi wypłynęło rzeczną trasą do Płocka. Dwie z nich mają swoje patronki - św. Barbarę i św. Elżbietę   Pięć łodzi wypłynęło rzeczną trasą do Płocka. Dwie z nich mają swoje patronki - św. Barbarę i św. Elżbietę Jakub Chmielewski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma