Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wikary zmienia adres

Zmiany w parafiach archidiecezji warszawskiej. Sprawdź dokąd pójdzie Twój wikary.

W ubiegłym tygodniu w warszawskiej kurii kard. Kazimierz Nycz wręczył nominacje proboszczowskie dziewięciu kapłanom. Teraz czas na roszady wikariuszy. 

W najbliższych tygodniach miejsce zamieszkania i kapłańskiej posługi zmieni 67 duchownych. Czterech zostało skierowanych do posługi misyjnej, we współpracy z Drogą Neokatechumenalną, kolejny wyjedzie na Ukrainę, do Użgorodu, objąć kierownictwo tamtejszego seminarium "Redemptoris Mater". Kilku wikariuszy zostało skierowanych na studia, w tym dwóch do Rzymu. Za granicę wyjedzie też kapłan z Bielan - do pomocy duszpasterskiej Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Poniżej podajemy pełen wykaz zmian wikariuszowskich (za: http://archidiecezja.warszawa.pl/sekcja/ksieza/).

Zmiany ogólnodiecezjalne

Ks. Francesco Andolfatto, dotychczasowy wikariusz parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ochockim, mianowany rektorem Seminarium „Redemptoris Mater” w Użgorodzie.

Ks. Claudio Bonavita, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim, skierowany do pracy w „misji ad gentes” (Ryga – Łotwa), we współpracy w Inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.

Ks. Paweł Daszczyński, dotychczasowy wikariusz parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dek. bielańskim, skierowany do pracy duszpasterskiej w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Ks. Marcin Falkowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, w dek. brwinowskim, skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie katechetyki w Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Ks. Maciej Jaszczołt, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja w Tarczynie, w dek. tarczyńskim, mianowany rezydentem w parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dek. bielańskim i skierowany na studia biblijne w UKSW.

Ks. Rafał Kaniecki, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dek. staromiejskim, skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie prawa kanonicznego w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Ks. Mateusz Klech, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Piasecznie, w dek. piaseczyńskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.

Ks. Patryk Miller, dotychczasowy wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dek. ursynowskim, skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie patrologii w Papieskim Instytucie Augustinianum w Rzymie.

Ks. Maciej Raczyński-Rożek, po powrocie ze studiów w Rzymie, mianowany rezydentem w parafii św. Anny w Warszawie, w dek. wilanowskim, pracownikiem PWTW i wykładowcą w WMSD.

Ks. Janusz Strojny, odwołany z funkcji rezydenta parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dek. żoliborskim i skierowany na zamieszkanie w domu rodzinnym.

Ks. Michał Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii św. Tomasza Ap. w Warszawie, w dek. ursynowskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.

Ks. Battista Tronchin, dotychczasowy wikariusz parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, w dek. śródmiejskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumentalnej.

Ks. Bartłomiej Urbanowicz, dotychczasowy wikariusz parafii Narodzenia NMP w Komorowie, w dek. pruszkowskim, skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie prawa kanonicznego w Instytucie DiReCom w Lugano (Szwajcaria).

Ks. Paweł Walkiewicz, dotychczasowy rezydent parafii św. Mikołaja w Tarczynie, w dek. tarczyńskim, mianowany opiekunem Domu Rekolekcyjnego Wyższego Seminarium Duchownego Świętego Jana Chrzciciela w Podkowie Leśnej.

Ks. Michał Wudarczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Prokopa w Błędowie, w dek. mogielnickim, mianowany rezydentem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach Warszawskich, w dek. laseckim i skierowany na studia liturgiczne w UKSW.

 

Pozostali księża

Ks. Adam Bednarek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim.

Ks. Przemysław Bogusz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja w Warce, w dek. wareckim.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama