Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zmiany na Wołoskiej

Zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej dostępna jest dla kierowców. Ruszy też remont "starej" jezdni, którą dotąd poruszały się samochody.

Pomiędzy ul. Racławicką i ul. Woronicza udostępniona dla ruchu została zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej. Stołeczny ratusz poinformował, że na nowym fragmencie ul. Wołoskiej dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku Służewca, a jeden w stronę centrum.

Równocześnie z otwarciem nowej jezdni zamknięta zostanie ta, po której do tej pory jeździły samochody - jej przebudowa potrwa do końca roku.

Poza przebudową "starej" jezdni ul. Wołoskiej drogowcy muszą zbudować jeszcze niewielki odcinek drugiej jezdni pomiędzy ul. Woronicza i ul. Bagażową. Te prace zaplanowane są na lipiec i sierpień, ponieważ wiążą się z wyłączeniem ruchu tramwajowego do pętli Służewiec. Wówczas tramwaje wrócą na ul. Wołoską (od pętli Kielecka do ul. Woronicza).

Obecnie prowadzone są również prace związane z przebudową m.in. sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Budowane jest nowe oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z ul. Racławicką i ul. Woronicza. Po zachodniej stronie ul. Wołoskiej trwa budowa dróg rowerowych i chodników. W drugiej połowie czerwca na ścieżkach położona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć w pierwszej połowie 2016 r. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicami: Woronicza, Racławicka i Odyńca. Na tym drugim powstanie skrzyżowanie z wyspą. W ramach przebudowy powstaną także chodniki, drogi dla rowerów oraz zatoki przystankowe. Długość przebudowywanego odcinka to około 1200 m. Koszt robót to ok. 81,7 mln zł.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama