Nowy numer 22/2023 Archiwum

Buwialnia w BUW

Co zrobić z dziećmi w czasie długich godzin spędzonych w czytelni?

Od 17 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej działa Buwialnia.

To wydzielona strefa dla rodziców, którzy chcą korzystać z księgozbioru i mieć na oku swoje dzieci. Zorganizowano ją na 1 poziomie w sali nr 143. Powstała w miejscu wypożyczalni międzybibliotecznej, za Informatorium.  

 – Sala znajduje się blisko windy. Opiekunowie mogą wjechać na górę z wózkami. Jest miejsce na ich postawienie – opowiada Zofia Kajczuk z Oddziału Promocji, Wystaw i Współpracy BUW-u.  – W kąciku znajdują się maty, szafki na zabawki, stolik dla dzieci i krzesełka. Rodzice mają do dyspozycji cztery stoły. Przy jednym z nich jest komputer, na którym można zajrzeć do katalogu biblioteki. Wydzieliliśmy też strefę higieniczną z przewijakiem i krzesłem do karmienia.

Uniwersytet Warszawski chętnie korzysta z inicjatyw, które mogą ułatwić studiującym lub pracującym na uczelni rodzicom łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi. Od 2013 roku na UW działa kameralny żłobek „Uniwersyteckie Maluchy”, z którego korzystają dzieci pracowników naukowych i administracyjnych oraz doktorantów. Dwa miesiące temu UW otrzymał dofinansowanie w konkursie Maluch 2015 organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie uniwersyteckiego żłobka. Dzięki wsparciu pracujący i studiujący na uczelni rodzice będą płacić niższe czesne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast