Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wakacyjnie pod pałacem

Koncerty i przedstawienia plenerowe, pokazy filmowe oraz 60. urodziny Pałacu Kultury i Nauki - to niektóre z atrakcji czekających na placu Defilad przez całe wakacje.

Przez całe wakacje na placu Defilad będą odbywać się koncerty i przedstawienia plenerowe, pokazy filmowe oraz warsztaty tematyczne. Atrakcje przygotowały miasto, PKiN, Teatr Studio, Teatr Dramatyczny oraz stowarzyszenia i firmy.

Stowarzyszenie ArtAnimacje zorganizuje cykl warsztatów o miejskich trendach, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" poprowadzi programy animacyjne dla dzieci i seniorów. Będą imprezy muzyczne, cykle sportowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Chętni będą mogli wziąć udział w pokazach filmowych i koncertach plenerowych.

22 lipca 1955 r., w rocznicę Manifestu PKWN, po raz pierwszy pałac otwarto dla zwiedzających. W te wakacje wypadają 60. urodziny Pałacu Kultury i Nauki. W ramach urodzin już 4 lipca odbędzie się bieg w PKiN. Uczestnicy będą mieć do pokonania 30 pięter, tj. ok. 790 stopni, w jak najkrótszym czasie. Po serii eliminacyjnej odbędą się biegi finałowe kobiet i mężczyzn. Na finalistów biegu na 30. piętrze ma czekać Stanisław Tym, który w filmie "Miś" Stanisława Barei wbiegał po schodach pałacu.

- To nie jedyna atrakcja, jaką planujemy z okazji 60-lecia PKiN. Od jutra uruchamiamy na stałe zwiedzanie podziemi. To była główna atrakcja tegorocznej Nocy Muzeów, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że chcemy, aby warszawiacy i turyści mogli odbywać te wycieczki częściej niż raz w roku - powiedział członek zarządu PKiN Sebastian Wierzbicki.

Dodał, że PKiN planuje wiele wystaw i projekcji filmowych. - Chcemy, żeby to miejsce, nie tylko z okazji jubileuszu, ale od dzisiaj już, każdego dnia było miejscem modnym, przyjaznym, żeby tętniło tu życie. Żeby nie był to brudny budynek na środku miasta i nic więcej. To ma być najmodniejsze miejsce w stolicy i to jest nasz priorytet - podkreślił S. Wierzbicki.

Na wakacyjny zmienił się także wygląd placu Defilad (od strony ul. Marszałkowskiej) - są nie tylko drzewa, ale również kwiaty oraz sadzonki warzyw umieszczone w specjalnych donicach i opakowaniach na ziemię. Do dyspozycji mieszkańców są także 25-metrowy stół, ława wypoczynkowa i leżaki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama