Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zostały trzy dni

Blisko 60 tysięcy mieszkańców Warszawy zagłosowało na projekty w ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego. Do końca głosowania zostały tylko trzy dni.

Jeszcze przez 3 dni warszawiacy mogą zagłosować na te najbardziej potrzebne i najciekawsze projekty. Największa liczba głosujących jest na Mokotowie. Ponad 8 tysięcy mieszkańców oddało tam swój głos. Na drugim miejscu jest Białołęka (ponad 5 tys. głosujących), a na trzecim Praga-Południe (również ponad 5 tys. głosujących).

Jeszcze do 26 czerwca warszawiacy mogą oddać swój głos wykorzystując jeden z trzech sposobów: 

  • Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – głosowanie będzie odbywać się na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl
  • Zagłosować można również papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania.
  • Można również przekazać swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu do 26 czerwca  (kartę do głosowania można pobrać ze stron internetowych lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).

Głosować może każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia. Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym). W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek. Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz! Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. zagłosujesz przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych przez Ciebie projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, Twój głos również nie będzie ważny.

Do dnia 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama