Nowy numer 44/2020 Archiwum

Start "Lata w mieście"

Na dzieci i młodzież pozostające w stolicy czeka moc atrakcji – sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.

– Program „Lata w mieście” od wielu lat  cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych warszawiaków i ich rodziców. „Lato w mieście” jest bez wątpienia największą i najciekawszą tego typu akcją w Polsce. Mowa tu nie tylko o środkach finansowych wydatkowanych na ten, ale także o formie i bogactwie oferty skierowanej do najmłodszych warszawiaków – mówił podczas konferencji inaugurującej "Lato w mieście" Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Do 31 sierpnia na dzieci i młodzież roku również czeka bogata oferta różnego rodzaju aktywności. Uczniowie będą mogli korzystać m.in. z zajęć edukacyjno-wychowawczych, rekreacyjnych i kulturalnych, a wszystko to w punktach organizowanych w szkołach, w obiektach sportowych, domach kultury, dzielnicowych klubach i innych placówkach.

– Do programu w formie wakacyjnych placówek edukacyjnych przystępuje niemal dwie trzecie szkół podstawowych w stolicy. To tak jakby rok szkolny trwał w nich pełne dwanaście miesięcy. Dzięki temu zaangażowaniu jesteśmy w stanie zapewnić opiekę dla ponad czternastu tysięcy dzieci. Dla właśnie tych najmłodszych mamy niezwykle atrakcyjną ofertę zajęć kulturalnych, plastycznych, teatralnych, edukacyjnych i wielu wielu innych – dodał Mirosław Sielatycki zastępca dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Letnie punkty w większości znajdować się będą w szkołach podstawowych. Zapewnią one opiekę nad najmłodszymi, którzy będą przyprowadzani i odbierani przez opiekunów, przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7-8 aż do godz. 16-17.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama