Nowy numer 38/2021 Archiwum

Ostatnie chwile na wybór

Piątek to ostatni dzień, w którym można oddać głos w II edycji budżetu obywatelskiego. Wybierać można spośród 1 tys. 464 projektów. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2016 r., na ich realizację przeznaczono ponad 50 mln zł.

Piątek to ostatni dzień, w którym można oddać głos w II edycji budżetu obywatelskiego. Wybierać można spośród 1 tys. 464 projektów. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2016 r., na ich realizację przeznaczono ponad 50 mln zł.

Stołeczny ratusz poinformował, że do czwartkowego popołudnia swój głos oddało 80 tys. mieszkańców. Najwięcej na Mokotowie - ponad 13 tysięcy osób. Na drugim miejscu była Praga-Południe, na trzecim - Białołęka.

W ramach tej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 2 tys. 326 projektów. Najwięcej - związanych z przestrzenią publiczną, np. rewitalizacją placów, skwerów, lokalnych ulic, wytyczeniem ścieżek rowerowych.

Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - drogą elektroniczną, osobiście lub korespondencyjnie.

Głos można oddać tylko w jednej dzielnicy. Można wybrać dowolną liczbę projektów, jednak łączny koszt ich realizacji nie może być większy, niż kwota dostępna w wybranym obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym. W innym przypadku głos zostanie policzony jako nieważny. Można więc zagłosować na wiele tanich projektów lub na kilka droższych. Szczegóły dot. głosowania i kwot w poszczególnych dzielnicach można znaleźć na stronie http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Lista zwycięskich projektów ma zostać ogłoszona do 10 lipca 2015 r. Weryfikacja projektów zgłoszonych w II edycji budżetu formalnie zakończyła się 29 maja. Na początku czerwca ratusz ogłosił, że do głosowania zostało dopuszczone 1 tys. 429 projektów, 400 projektów odrzucono. Niektórzy autorzy odrzuconych pomysłów protestowali przeciwko decyzji władz stolicy. M.in. ze względu na te protesty miasto przeprowadziło dodatkową weryfikację oraz uzgodnienia z pomysłodawcami. Ostatecznie do puli pozytywnie zweryfikowanych dołączono 35 projektów.

W ubiegłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego warszawiacy zgłosili 2236 pomysłów, z czego wcielonych w życie ma być 336. Na ich realizację miasto zabezpieczyło ponad 26,2 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama