Nowy numer 13/2024 Archiwum

Co druga rodzina korzysta

Karty Dużej Rodziny honoruje już 107 przedsiębiorstw i instytucji na Mazowszu. Co druga rodzina wielodzietna wyrobiła już dokument uprawniający do wielu ulg.

Podstawową korzyścią dla firm prywatnych jest możliwość wykorzystania potencjału wizerunkowego w obszarze odpowiedzialności społecznej biznesu (CSR - z ang. Corporate Social Responsibility), jaką daje włączenie się w prorodzinną politykę państwa. Chętni mogą się zgłosić do wojewody (lub ministra pracy i polityki społecznej przy ogólnopolskim zasięgu umowy). Od grudnia do programu przyłączył się Carrefour, który oferuje nawet 10 proc. rabatu na zakupy.

Kartę Dużej Rodziny honorują też małe firmy, m.in. Agnieszka Niedojadło, która na Bemowie prowadzi sklepik Mała Stopa, z obuwiem dla najmłodszych. - Rodziny z Kartą płacą u nas 20 proc. mniej za buciki polskiej firmy Antylopa - mówi.

Rządowy Program KDR prowadzony jest od czerwca 2014 r., od 2015 r. jako zadanie zlecone samorządom Ustawą o ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny, którego obsługa jest finansowana z budżetu państwa. Członek rodziny wielodzietnej musi złożyć wniosek do właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 r.ż. lub do ukończenia nauki (maksymalnie do 25 r.ż.). Osoby z niepełnosprawnościami - przez czas ważności orzeczenia lekarskiego.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci, bez względu na wysokość zarobków. Karta jest wydawana bezpłatnie. Rodzice korzystają z niej dożywotnio, dzieci - do 18 lub 25 roku życia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy