Nowy numer 43/2020 Archiwum

Co druga rodzina korzysta

Karty Dużej Rodziny honoruje już 107 przedsiębiorstw i instytucji na Mazowszu. Co druga rodzina wielodzietna wyrobiła już dokument uprawniający do wielu ulg.

- Od kiedy honorujemy Kartę, mamy coraz więcej klientów, nie tylko z naszego osiedla, ale także z innych dzielnic Warszawy - mówi Agnieszka Soluch, która razem z mężem prowadzi niewielki sklep papierniczy na Stegnach.

- W "Zaczarowanym ołówku" udzielamy rodzinom wielodzietnym 10 proc. rabatu na artykuły szkolne i 5 proc. na zabawki - dodaje.

Ulgi komunikacyjne, przy wyrobieniu paszportu oraz na oferty instytucji kultury i księgarni są najbardziej cenione przez duże rodziny na Mazowszu. Z wprowadzonych rok temu Kart Dużej Rodziny (KDR) korzysta 30,5 tys. rodzin na Mazowszu.

Wojewoda Jacek Kozłowski podpisał 107 umów z oferującymi zniżki partnerami programu KDR. Ale rodziny oczekują ofert sklepów z żywnością, odzieżą i aptek. 

Na początku maja br. milionową kartę odebrała rodzina z Ciechanowa, w samym Mazowieckiem wydano w sumie 158 tys. kart. Upoważniają do zniżek już w ponad 1 070 miejscach. Umowy zostały podpisane m.in. z: księgarniami, sklepami z artykułami szkolnymi, składnicami harcerskimi, stacjami benzynowymi, salonami fryzjerskimi, restauracjami, zakładami mięsnymi oraz instytucjami kultury.

Karta uprawnia do m.in.: zniżki w transporcie kolejowym (przejazdy jednorazowe 37 proc. i 49 proc. na bilety miesięczne), ulgi w opłacie paszportowej (75 proc. dzieci, 50 proc. rodzice), zwolnienia z opłat za wstęp do parków narodowych, muzeów. Wśród 107 partnerów KDR 53 z nich oferuje zniżki powyżej 10 proc, w tym 30 powyżej 20 proc. Aktualizowany wykaz wszystkich podmiotów oferujących zniżki dostępny jest na stronie www.rodzina.gov.pl.

- Z dużą radością witałem program Karty Dużej Rodziny i cieszę się, że po roku już blisko połowa dużych rodzin na Mazowszu korzysta z tego rozwiązania. Wychowanie kilkorga dzieci to duży wysiłek, także finansowy, więc rosnąca liczba przedsiębiorców, którzy chcą udzielać zniżek takim rodzinom to bardzo pozytywny sygnał - mówi Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama