Nowy numer 43/2020 Archiwum

80 km nowych tras na rower

Rada m.st. Warszawy przyznała środki na budowę i remont dróg rowerowych w latach 2015-2017. Za 74 mln zł powstanie aż 15 tras o łącznej długości 80 km.

74 miliony zł przeznaczyli radni na realizację pierwszego etapu inwestycji rowerowych wskazanych w „Programie Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020”. Pozwolą na rozpoczęcie prac przygotowawczych: opracowanie koncepcji i niezbędnych dokumentacji projektowych.

Po realizacji programu Warszawa ma mieć spójną sieć tras rowerowych, które umożliwiają bezpieczną i wygodną jazdę jednośladem, zarówno na krótkich jak i na dłuższych dystansach.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Żwirki i Wigury, ul. Jagiellońskiej (rondo Starzyńskiego – trasa S8), wzdłuż Alej Jerozolimskich (ul. Grzymały-Sokołowskiego - pl. Zawiszy), ul. Grójeckiej (ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. - pl. Zawiszy), ul. Radzymińskiej (ul. Karkonoszy – granica miasta), wzdłuż al. Waszyngtona, ul. Marsa (ul. Żołnierska – ul. Cyrulików), wzdłuż ciągu ulic Mińska-Stanisławowska-Drewnickiego-Szaserów, ulic Okopowej i Towarowej, al. Prymasa Tysiąclecia, wzdłuż ulic Powsińskiej, Wiertniczej i Przyczółkowej, ul. Pułkowej, wzdłuż ulic Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej (al. Prymasa Tysiąclecia – gr. miasta), al. Jana Pawła II oraz na Polu Mokotowskim.

Miasto będzie chciało również pozyskać dodatkowe środki na budowę drogi rowerowej na ul. Puławskiej. Realizacja tej inwestycji, planowana na lata 2016-17, zostanie powiązana z wyznaczeniem buspasa pomiędzy al. Wilanowską a Piasecznem. Jeszcze w tym roku powinny powstać drogi rowerowe na ul. Rzymowskiego, Belwederskiej, Ostrobramskiej, al. Stanów Zjednoczonych a także wzdłuż ul. Żwirki i Wigury (I etap), które zostały ujęte w „Programie Rozwoju Tras Rowerowych”. Na ich budowę przyznano wcześniej 13 mln zł.

W ubiegłym roku zrealizowano ponad 50 inwestycji i oddano do użytku ponad 60 km dróg i pasów rowerowych. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 428 km. Do dyspozycji rowerzystów jest 350 km dróg rowerowych, 55 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 23 km pasów i kontrapasów rowerowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama