Nowy numer 33/2018 Archiwum

Prymas jak nowy

Zakończył się remont pomnika przed kościołem sióstr wizytek.

Zniknęły zielone naleciałości i pęknięcia w cokole. Postać kard. Stefana Wyszyńskiego z pomnika przy Krakowskim Przedmieściu lśni i błyszczy czernią. Remont miał się rozpocząć w lipcu, ale Zarząd Terenów Publicznych go przyspieszył i już teraz turyście przemierzający Trakt Królewski mogą podziwiać odnowioną postać kardynała. 

Odrestaurowany został podest i kamienny cokół monumentu. Spadek odprowadzający wodę został odnowiony, a powierzchnia betonowa – zagruntowana i zaizolowana. Wyczyszczono też cokół pomnika, zlikwidowano wszystkie pęknięcia, przymocowano obluzowane litery napisu. Postać na pomniku gruntowanie wyczyszczono z kurzu i pokryto substancją antykorozyjną.

Remont czterech monumentów, zaplanowanych na lato: syrenki na rynku Starego Miasta, pomnika J. Słowackiego na pl. Bankowym, pomnika Chwały Saperom w Parku Rydza-Śmigłego oraz pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego przy Krakowskim Przedmieściu będzie kosztował w sumie 1,3 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma