Nowy numer 50/2019 Archiwum

3 tys. litrów wody na godzinę

Wodociągowcy ustawią 7 kurtyn wodnych w najbardziej uczęszczanych miejscach Warszawy. Wodna mgiełka, wysoka na 3-4 metry, ma pomóc schłodzić się w upalny weekend.

Przed nami słoneczny weekend, podczas którego temperatury będą przewyższać 30 stopni Celsjusza. Aby warszawiacy mogli łatwiej przetrwać upały, w siedmiu najbardziej ruchliwych miejscach stolicy rozłożone zostaną kurtyny wodne. Kurtyna - rozpryskując mgiełkę wodną - schładza i nawilża powietrze w okolicy. Wytwarza wachlarz wody wysoki na ok. 3-4 m. Wykorzystuje ok. 3 tys. litrów wody na godzinę.

Ratusz prosi o zachowanie ostrożności i nienarażanie się na zbytnie nasłonecznienie. Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

Kurtyny, uruchamiane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od piątku 3 lipca do odwołania, staną na: pl. Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M. Kopernika, pl. Trzech Krzyży przy pomniku W. Witosa, pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, pl. Defilad w okolicy skrzyżowania al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana oraz na Płycie Desantu przy ul. Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej).

Warszawiacy podczas upałów mogą również szukać ochłody na stołecznych basenach i pływalniach odkrytych. W stolicy są 32 baseny, w tym cztery niezadaszone.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • saherb
    02.07.2015 23:36
    Ulga w upale żadna, a tylko marnowanie wody. Byłem w Rio de Janeiro i tam nikt nie wpadł na taką fanaberię jak pomysł na ustawianie kurtyn wodnych. A były tam jeszcze większe upały (ponad 40 stopni).
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama