Nowy numer 4/2021 Archiwum

3 tys. litrów wody na godzinę

Wodociągowcy ustawią 7 kurtyn wodnych w najbardziej uczęszczanych miejscach Warszawy. Wodna mgiełka, wysoka na 3-4 metry, ma pomóc schłodzić się w upalny weekend.

Przed nami słoneczny weekend, podczas którego temperatury będą przewyższać 30 stopni Celsjusza. Aby warszawiacy mogli łatwiej przetrwać upały, w siedmiu najbardziej ruchliwych miejscach stolicy rozłożone zostaną kurtyny wodne. Kurtyna - rozpryskując mgiełkę wodną - schładza i nawilża powietrze w okolicy. Wytwarza wachlarz wody wysoki na ok. 3-4 m. Wykorzystuje ok. 3 tys. litrów wody na godzinę.

Ratusz prosi o zachowanie ostrożności i nienarażanie się na zbytnie nasłonecznienie. Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

Kurtyny, uruchamiane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od piątku 3 lipca do odwołania, staną na: pl. Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M. Kopernika, pl. Trzech Krzyży przy pomniku W. Witosa, pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, pl. Defilad w okolicy skrzyżowania al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana oraz na Płycie Desantu przy ul. Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej).

Warszawiacy podczas upałów mogą również szukać ochłody na stołecznych basenach i pływalniach odkrytych. W stolicy są 32 baseny, w tym cztery niezadaszone.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama