Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wyjdź na czysto

Przynieś 30 odpadów, dostaniesz płyn na komary albo podkładkę do siedzenia. Miasto chce posprzątać Wisłę naszymi rękami. Ale w zamian daje gadżety.

Ruszył Punkt Skupu nad Wisłą. Przy Moście Poniatowskiego wymienisz śmieci na przydatne w sezonie letnim gadżety. Za 30 pustych butelek, korków, plastików, można dostać buteleczkę płyny na komary i kleszcze albo podkładkę do siedzenia.

- Od początku maja Edukatorki z Fundacji Civis Polous przemierzają brzegi Wisły i krzewią ideę utrzymywania porządku w ramach „Dzielnicy Wisła”. Rozdając praktyczne gadżety związane z akcją, worki na śmieci oraz przenośne popielniczki, przekonują że warto pozostawić po sobie porządek. Teraz działania Edukatorek wpiera również Punkt Skupu Dzielnicy Wisła - mówi wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. - "Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto" to kampania edukacyjna, której celem jest zmiana zachowań warszawiaków w przestrzeni publicznej Wisły, zbudowanie poczucia odpowiedzialności za wspólne mienie, a w efekcie umiejętności poszanowania terenów nadwiślańskich i niezaśmiecanie ich. 

Obiekt powstał na skwerze w pobliżu Mostu Poniatowskiego (przy ul. Wioślarskiej 12, w sąsiedztwie klubokawiarni Niedorzeczni i przystanku autobusowego Most Poniatowskiego 06), po lewej stronie rzeki. Będzie działał do końca lipca w każdy piątek oraz sobotę w godzinach od 19 do 1 w nocy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma