Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pobiegną, jak w "Misiu"

Wyścig po schodach na 30 piętro Pałacu Kultury. Jak u Barei. Na 60. urodziny PKiN.

W sobotę, 4 lipca, z okazji 60-lecia Pałac Kultury i Nauki zaprasza na Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m. st. Warszawy. Idea biegu nawiązuje do kultowego „Misia”, w którym Ryszard Ochódzki, grany przez Stanisława Tyma, spiesząc z listem do zażywającego relaksu ministra, dwukrotnie w ciągu jednej nocy, pokonał schodami trasę na Taras Widokowy PKiN.

Przed zawodnikami nie lada wyzwanie  – pokonanie 30 pięter, tj. ok. 800 stopni, w jak najkrótszym czasie. Trasa jest wymagająca ze względu na różną wysokość pięter, nawierzchnię i zmianę klatek schodowych. Trzeba będzie  korygować rytm, by wywalczyć jak najlepszy wynik w dwóch startach. Po serii eliminacyjnej odbędą się biegi finałowe pań i panów. Dziesięcioro najlepszych w każdej kategorii stanie w szranki w emocjonującym biegu pościgowym na XXX piętroPKiN.

Miś - Teraz Pan ma relaks
TransporterCarrier

Bieg odbędzie się w godz. 10-14. Start Biegu znajduje się na Płycie głównej, przed wejściem głównym do Pałacu Kultury, od strony ul. Marszałkowskiej. Zawodnicy będę startować pojedynczo od godz. 10.00  co 15 sek.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma