Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nasi na wakacjach

W górach, nad morzem, ale też w Warszawie można odpocząć. Dzięki Caritas.

Dziewięć turnusów dla 970 dzieci zorganizowała w tym roku Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Koloniści wypoczywają już w Łebie i Murzasichlu, w kolejnych dniach wyjadą  m.in. do Mikoszewa, Cedzyny i Węgierskiej Górki. Na wakacje z Cariatas wyjeżdżają głównie dzieci z rodzin uboższych, wielodzietnych oraz te, które są przez cały rok pod jej opieką, na przykład w świetlicach socjoterapeutycznych. Wypoczynek w całości lub w części finansuje im Caritas. Wyjeżdżają też inne, ale wtedy same opłacają koszty pobytu.

Na trzynastu dwutygodniowych koloniach  m.in. w Darłowie, Krynicy Morskiej i Muszynie w sumie odpoczywać będzie 700 dzieci z diecezji warszawsko-praskiej.

- Może wyjechać jeszcze więcej dzieci, bo cały czas zbieramy pieniądze na akcję wakacyjną - mówi ks. Dariusz Marczak, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ci, którzy chcieliby ją wesprzeć, mogą wpłacić datki na konto praskiej Caritas, które znajduje się na www.cdwp.caritas.pl lub wrzucić pieniądze do skarbonki stojącej przez całe wakacje na Stadionie Narodowym (przy kasach, główne wejście). Koszt dwutygodniowego wyjazdu jednego dziecka to ok. 1000 zł.

Tym, którzy nie wyjeżdżają, obie warszawskie Caritas proponują wakacyjne zajęcia w Warszawie. Korzysta z nich w sumie 300 dzieci w 13 świetlicach socjoterapeutycznych. Atrakcjami są wyjścia do zoo, na basen, do kina, na kręgle, ściankę wspinaczkową, a także na warsztaty plastyczne, wycieczki plenerowe i pikniki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama