Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pakuj śpiewnik i buty

Dziewięć pielgrzymek wyruszy w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę.

Pielgrzymi wyruszą do Częstochowy pieszo, rowerem i na rolkach, w kilkutysięcznych pielgrzymkach o wielowiekowej tradycji i w mniejszych, parafialnych. Poniżej podajemy szczegóły organizacyjne i terminy zapisów. Na niektóre pielgrzymki można zapisać się przez internet.

35. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna

Pielgrzymuje od 5 do 14 sierpnia, w tym roku pod hasłem ”Bądźcie stróżami poranka”. Trasa wiedzie przeważnie asfaltowymi drogami i wymaga przejścia każdego dnia ok. 35 km w 5-6 etapach. Pielgrzymka podzielona jest na 18 grup (oznaczone kolorami), związanych z określoną parafią metropolii warszawskiej lub duchowością zakonów. I tak jak na przykład grupa Biało-Złota jest związana z Mińskiem Mazowieckim i parafią św. Antoniego, Czerwona z otwocką parafią św. Wincentego a Paulo, Zielona – z duszpasterstwem salwatorianów, Brązowa z franciszkanami, Szara z jezuitami, w Złotej wędrują Węgrzy, a dominikańska Czarno-Biała podąża w ciszy. Z pielgrzymką akademicką idą też żołnierze.

Zapisy odbywają się w dwóch etapach: od 14 lipca poprzez stronę e-wapm.waw.pl, a następnie osobiście od 1 do 4 sierpnia w godz. 9-19.30 w krużgankach kościoła akademickiego św. Anny, przy Krakowskim Przedmieściu 63, gdzie będzie można odebrać kartę pielgrzyma, grupowy znaczek i inne gadżety. Koszt pielgrzymki – 80 zł, opłata bagażowa – 60 zł. Na pielgrzymkę można też zapisać się tuż przed jej wyjściem (5 sierpnia przed godz. 5.30) lub już na trasie. Infolinia pielgrzymkowa: 730-742-531, szczegóły na: www.wapm.waw.pl.

Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na szlak, ale chcą duchową łączyć się z idącymi na Jasną Górę, utworzono grupę pielgrzymów duchowych. Zapisy do niej odbywają się od 1-4 sierpnia w krużgankach rektoratu kościoła akademickiego. Członkowie grupy otrzymują gadżety oraz Przewodnik Duchowego Pielgrzyma z modlitwami, rozważaniami i konferencjami na każdy dzień drogi. W każdym dniu pielgrzymki duchowi pątnicy – jeśli są w stanie – spotykają się w kościele akademickim o godz. 15 na wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

304. Warszawska Piesza Pielgrzymka („paulińska”)

Najstarsza i najliczniejsza warszawska pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 odprawionej w kościele Świętego Ducha, przy ul. Długiej 3. Wędruje pod hasłem „Rodzina ikoną Boga”. Zapisy: od 1 do 5 sierpnia w godz. 9-19 w klasztorze paulinów. Można też zapisać się poprzez formularz internetowy: od 15 do 30 lipca (pielgrzymkowe emblematy będą wysłane pocztą). Wpisowe: 100 zł (dla rodzin i dzieci zniżki). Od 1 do 4 sierpnia prowadzone będą zapisy na pielgrzymkę duchową, towarzyszącą wędrującym na Jasną Górę. Szczegóły na: http://paulini.com.pl/pielgrzymka.

304. Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup „17”

„Wybrałem miłość” – to hasło tegorocznych rekolekcji w drodze, których organizatorem jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (pallotyni). Wbrew nazwie, idą w niej osoby w różnym wieku. 260-kilometrowa trasa na Jasną Górę wiedzie przez pola i lasy. Pielgrzymka słynie z dobrze zorganizowanego zaplecza: ma własną kuchnię polową, mobilne prysznice, toalety. Wyrusza 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 w kościele akademickim św. Anny. Zapisy: 1- 4 sierpnia w godz. 10-19 oraz 5 sierpnia w godz. 10-20 w kaplicy „Res Sacra Miser”, przy ul. Krakowskie Przedmieście 62. Wpisowe: 140 zł. Szczegóły na: www.17-tka.org.pl.

32. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus”

Pielgrzymka ma siedem grup, w tym oddzielną dla dzieci. Idą w niej również klerycy z tarchomińskiego seminarium. Trasa do Częstochowy liczy 315 km. Wspólną wędrówkę, w tym roku pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, rozpoczyna Msza św. odprawiona 5 sierpnia o godz. 7 w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, przy ul. Ostrobramskiej 72. Zapisy od 1 do 4 sierpnia w parafii Narodzenia Pańskiego, w godz. 17-20. Szczegóły na: www.praska.org.pl.

32. Praska Pielgrzymka Piesza

Wyrusza 16 sierpnia z konkatedry na Kamionku (ul. Grochowska 365), a jej organizatorem jest Ruch Pomocników Matki Kościoła. Na Jasna Górę pielgrzymi dojdą 25 sierpnia. W nocy z 25 na 26 sierpnia będą czuwać w kaplicy cudownego obrazu. Zapisy: 13-15 sierpnia w godz. 15-19 w pomieszczeniach konkatedry. Wpisowe: 120 zł. Szczegóły na www.pielgrzymka.info.pl.

24. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych „Jesteśmy”

Rozpocznie się 5 sierpnia Mszą św. o godz. 6 w kościele św. Józefa, przy ul. Deotymy 41. Na Jasną Górę dojdzie 14 sierpnia ok. godz. 17. Trasa i tempo wędrówki są tak dobrane, by mogły im sprostać osoby na wózkach. Zapisy: od 1 do 4 sierpnia, przy ul. Deotymy 41(sala św. Józefa) w godz. 9-19, w dniu wyjścia pielgrzymki lub na trasie. Przy zapisach osoba niepełnosprawna musi wskazać opiekuna i wypełnić kartę medyczną (przyjmowane leki). Wpisowe: 150 zł, wypożyczenie wózka inwalidzkiego – 50 zł, autokar powrotny z Częstochowy do Warszawy – 55 zł. Szczegóły na: www.ksnaw.pl,

Jubileuszowa Pielgrzymka Parafii Najczystszego Serca Maryi

Z okazji przypadającego w tym roku 90-lecia grochowskiej parafii, w sierpni wyruszy z niej piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 22 610-49-30, kontakt@parafia-szembeka.waw.pl lub osobiście w kancelarii parafii, przy ul. Chłopickiego2.

Rowerowa

Pielgrzymka wyruszy 22 sierpnia z parafii św. Łukasza Ewangelisty na Jelonkach (ul. Górczewska 176), pod duchową opieką ks. Konrada Zawłockiego. Wędrówka ma charakter dziękczynny za peregrynację kopii ikony MB Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi-rowerzyści odwiedzą sanktuaria m.in. w Niepokalanowie, Szymanowie, Miedniewicach, Smardzewicach, Gidlach, Mstowie i na Przeprośnej Górce. Dojazd do Częstochowy – 26 sierpnia. Szczegóły na: www.pielgrzymkirowerowe.pl. Zapisy od 10 lipca do 10 sierpnia pocztą elektroniczną: info@pielgrzymkirowerowe.pl.

Pielgrzymka Rolkowa

Internetowe zapisy rozpoczęły się 1 lipca i trwały... 28 minut. Lista zamknięta. Można zapisać się na listę rezerwową (zapisanych jest na niej ponad 30 osób). Dwie 50-osobowe grupy pątników na rolkach wyruszają z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Markiewicza 1) 22 sierpnia, by zdążyć do Częstochowy na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegóły na: www.rolkowa.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama