Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powalczą o Rio

Jutro w Warszawie Puchar Świata w szermierce na wózkach. Zmierzy się światowa czołówka.

Od 9 do 12 lipca w salach reprezentacyjnych Hotelu Courtyard by Marriott (ul. Żwirki i Wigury 1) toczyć się będą pojedynki Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”. Będzie to już XV edycja tego największego na świecie turnieju dla szermierzy niepełnosprawnych.Tegoroczna edycja zapowiada się rekordowo. W turnieju wystartuje światowa czołówka zawodników z ponad 30 państw, walczących o kwalifikacje paraolimpijskie do Rio 2016. 

W pierwszych dniach zawodów, 9-11 lipca, odbywać się będą konkurencje indywidualne –  w szabli, we florecie i w szpadzie. 12 lipca toczyć się będą mecze drużynowe. Początek walk każdego dnia o godz. 9, finały w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18, a w niedzielę o godz. 16. Podczas sobotniej gali finałowej, podsumowującej konkurencje indywidualne, zwycięzcom wręczane będą główne trofea turnieju – lśniące repliki szabli Kilińskiego.

W polskiej ekipie wystąpią najlepsi zawodnicy, w tym złoci medaliści ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie – Dariusz Pender i Grzegorz Pluta.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: http://szablakilinskiego.pl/.

Organizatorem Pucharu Świata jest Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa. Klub powstał w 1991 r. z inicjatywy osób niepełnosprawnych, pracowników naukowych i studentów warszawskiej AWF. Od początku swojej działalności Klub promował ideę wykorzystania sportu i rywalizacji sportowej jako doskonałego środka w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, dążąc zarazem do osiągnięcia mistrzostwa sportowego w zaadaptowanej przez siebie i stworzonej w Polsce dyscyplinie sportu – szermierce na wózkach. Profesjonalne metody szkolenia oraz lansowana w IKS-AWF integracyjna forma uczestnictwa w treningach i zawodach sportowych dały w niedługim czasie nadspodziewanie dobre rezultaty. Na koncie zawodników sekcji szermierczej Klubu IKS-AWF Warszawa są dziesiątki medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz 30 medali Igrzysk Paraolimpijskich (Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Oprócz szermierki, w Klubie działają również inne sekcje sportowe: tenisa stołowego, pływania, podnoszenia ciężarów, gimnastyki artystycznej oraz parakajakarstwa. Zawodnicy tych sekcji również zdobywają medale na imprezach sportowych najwyższej światowej rangi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama