Nowy numer 19/2021 Archiwum

Jazda we dwoje

W miejskiej sieci wypożyczalni rowerów Veturilo będzie można wypożyczać także tandemy. Miasto udostępniło dziesięć dwuosobowych rowerów.

Rowery są już dostępne na stacjach rowerowych. Można je wypożyczyć w Śródmieściu (na skrzyżowaniach ulic Noakowskiego i Koszykowej, Senatorskiej i Bielańskiej) oraz na Białołęce (na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiej i Kondratowicza).

Osoby, które są już zarejestrowane w systemie wypożyczeń nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności. Pozostali powinni zarejestrować się na stronie www.veturilo.waw.pl. 

Z tandemów mogą korzystać jednocześnie dwie osoby o łącznej wadze nieprzekraczającej 227 kg. Dwuosobowe rowery zostały wyposażone w miejsca na napoje z przodu i z tyłu oraz w otwieracz do butelek z przodu. 
Opłata za korzystanie z dwuosobowego roweru jest taka sama jak w przypadku tradycyjnych jednośladów, więc de facto koszt podróży "na jedną osobę” jest o połowę niższy.

Wprowadzenie tandemów to odpowiedź na wnioski mieszkańców, którzy postulowali rozszerzenie oferty Veturilo. Tandemy będą dostępne przez wakacje, jeśli się sprawdzą, miasto wprowadzi je do oferty na stałe. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w Lublinie. 

W Warszawie do dyspozycji rowerzystów jest 196 stacji i prawie 3000 rowerów. Sezon rowerowy zaczyna się 1 marca i kończy 30 listopada. Pierwsze wypożyczalnie wystartowały w sierpniu 2012 r. W ciągu trzech pierwszych sezonów z systemu skorzystało 220 tys. osób. Rowery były wypożyczane 4 mln razy. 

System Veturilo działa na podstawie umowy Zarządu Transportu Miejskiego z firmą Nextbike, która do końca 2016 r. świadczy usługę operowania systemem rowerów miejskich. - Warszawa jest naszym sztandarowym projektem, jest to największy system w tej części Europy i na pewno będziemy chcieli walczyć, żeby pozostać jej operatorem - powiedział Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Lokalizację tandemów można sprawdzić na stronie www.veturilo.waw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama