Nowy numer 33/2018 Archiwum

Piraci bez prawka

Policja podsumowała pierwsze miesiące zaostrzonego kodeksu drogowego.

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy drogowe, wśród nich także ten dotyczący przekroczenia prędkości na obszarze zabudowanym. Jeśli kierowca przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Dla młodych kierowców, którzy uzyskali dokument w ostatnich dwóch latach, maksymalne przekroczenie wynosi 30 km/h. Z tego powodu w Warszawie do końca czerwca zatrzymano prawo jazdy 339 osobom. Może ono być odebrane również w sytuacji, kiedy kierowca przewozi samochodem więcej osób, niż jest do dozwolone w dowodzie rejestracyjnym. Dla osób uporczywie łamiących przepisy o prędkości prawo przewiduje zatrzymanie prawa jazdy na 6 miesięcy, a następnie bezterminowe cofnięcie uprawnień.

Prawie co szóstego pirata drogowego zatrzymano na Pradze Południe. Wysoką pozycję w niechlubnym rankingu zajmują: Białołęka, Mokotów, Targówek i Ursynów. Tylko 4 kierowców-rajdowców zatrzymano w tym czasie w Rembertowie. W miarę spokojnie było również na Żoliborzu i w Wesołej. 

Rekordzistą czerwca był 24-latek, który na trasie S 2 jechał z prędkością 224 km/h, i to w komunikacyjnym szczycie. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale... jeszcze dodał gazu i uciekał, nie zważając na czerwone światła, przejeżdżając linię ciągłą i szusując po poboczach. Po kilkukilometrowym pościgu policjantom udało się zatrzymać pirata. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ani polisy OC.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma