Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pójdą śladami s. Faustyny

Pod hasłem "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem" po raz siódmy wyruszy Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka. Jest to także drugi rok 9-letniej nowenny w intencji powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego.

Pątnicy na szlak śladami s. Faustyny wyruszą 25 lipca po Mszy św. o godz. 7 odprawionej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny.

Warto wiedzieć, że obecny kościół stanowił kaplicę klasztorną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego 1 sierpnia 1925 r. wstąpiła Helena Kowalska (późniejsza s. Faustyna). W świątyni przy ul. Żytniej znajdują się także relikwie Sekretarki Bożego Miłosierdzia. 

Pierwszego dnia pątnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 23,1 km. Zatrzymają się z modlitwą m.in. w katedrze praskiej, kościele Świętej Trójcy w Ząbkach i bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce. Następnie ok. godz. 17 pielgrzymi udadzą się na kolację i nocleg w Ossowie i Kobyłce. Drugiego dnia pielgrzymka po ok. 24 km dotrze do Ostrówka, do Domu s. Faustyny, w którym przez rok pracowała Helena Kowalska, zanim wstąpiła do klasztoru. Pątnicy zatrzymają się m.in. w kościele MB Królowej Polski w Wołominie i w kościele św. Klemensa w Klembowie.

O godz. 16.15 Mszę św. w intencji pątników odprawi ordynariusz praski abp Henryk Hoser. Po Eucharystii pielgrzymi otrzymają ciepły posiłek, będzie też możliwość nawiedzenia Domu św. Faustyny. 

Tak jak w ubiegłym roku, czciciele Bożego Miłosierdzia mogą pielgrzymować w dwóch grupach: bł. ks. Michała Sopoćki i św. Faustyny (młodzieżowa). 

Zapisy pod nr tel. 509 159 436 w godz. 20-22 lub mailowo dominikazsjm@gmail.com. Kosztu uczestnictwa 25 zł. Koszt autokaru w obydwie strony 20 zł, w jedną 10 zł. W ubiegłym roku na pątniczy szlak wyruszyło ok. 400 osób. 

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama