Nowy numer 43/2020 Archiwum

Za wszystkie panie!

Błogosławieństwo kobiet w ciąży, otwarcie jeden raz w roku apsydy kościoła i intronizacja warszawskiego króla kurkowego. W niedzielę 26 lipca w kościele rektorskim odbędzie się odpust.

 - Zapraszamy wszystkie panie, a szczególnie Anny oraz kobiety w stanie błogosławionym i te starające się o poczęcie dziecka. Będziemy się za nie modlić, a po każdej Mszy św. udzielimy im specjalnego błogosławieństwa - zachęca ks. Jacek Siekierski, rektor kościoła św. Anny. - Św. Anna to patronka kobiet. Polecimy jej matki i babcie, a zwłaszcza osoby doświadczające trudności z zajściem w ciążę. Trzeba pamiętać, że św. Anna poczęła Maryję w późniejszym wieku, początkowo nie mogła mieć dzieci - przypomina.

Główna Msza św. odpustowa odbędzie się o godz. 15. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi bp Rafał Markowski. Wezmą w niej udział Anna Maria Anders i prezydentowa Karolina Kaczorowska.

Podczas Eucharystii odbędą się również uroczystości warszawskiego bractwa kurkowego.

- Nastąpi pierwsza od 9 lat i piąta po II wojnie światowej intronizacja warszawskiego króla kurkowego. Nadamy też dwa ordery św. Andrzeja Boboli, a nasz chór zapewni oprawę muzyczną Eucharystii. Po Mszy św. przemaszerujemy ul. Świętojańską pod pomnik Jana Kilińskiego - wymienia Gniewomir Rokosz-Kuczyński, członek rady Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. J. Kilińskiego i ceremoniarz uroczystości.

Z racji odpustu po każdej Mszy św w kościele rektorskim będzie możliwość modlitwy indywidualnej przed obrazem św. Anny znajdującym się za tabernakulum. - 26 lipca to jeden dzień w roku, kiedy udostępnimy absydę, najstarszą część naszego kościoła, w której przed laty modlili się ojcowie bernardyni. Znajduje się w niej obraz św. Anny i zachęcamy, by przedstawić naszej patronce swoje prośby i dziękczynienia - zaprasza ks. Siekierski.

Kościół rektorski powstał ponad 550 lat temu, w czasach, kiedy imię Anna było bardzo popularne, a św. Anna odgrywała w życiu religijnym olbrzymią rolę. Dworzanki, córki królów czy księżne, przybierały za patronkę św. Annę. Kiedy Anna Jagiellona i Anna Mazowiecka fundowały kościół, wskazały by był on pod wezwaniem św. Anny.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama