Nowy numer 25/2018 Archiwum

W kulturze duchota

Z powodu upałów Muzeum Więzienia Pawiak popołudniami będzie zamknięte. Teatr Współczesny odwołuje spektakle.

Upały dają się we znaki wszystkim, także muzealnikom. Z powodu utrzymujących się wysokich temperatur Muzeum Więzienia Pawiak, przy ul. Dzielnej 24/26 wcześniej zamyka swoje podwoje. Do tej pory można je było zwiedzać od środy do niedzieli w godz. 10-17. Teraz kończy pracę o godz. 14.

- Pomieszczenia naszego muzeum nie są klimatyzowane, w salach ekspozycyjnych panuje duchota, na co narzekali zwiedzający. Najgorzej jest w godzinach popołudniowych - mówią pracownicy muzeum.

Decyzja o skróconych godzinach zwiedzania będzie obowiązywała do czasu zmiany warunków atmosferycznych.

Obchodzące w tym roku 50-lecie Muzeum Więzienia Pawiak, przechodziło w ostatnich miesiącach modernizację. Dzięki funduszom unijnym wypiękniały jego dziedzińce, zamontowano też windę dla osób niepełnosprawnych. Niestety remont nie objął wnętrz. Na montaż klimatyzacji na razie nie ma co liczyć.

Także Teatr Współczesny przeprasza swoich widzów. Z powodu braku klimatyzacji, jest zmuszony odwołać spektakl "Posprzątane" 20 i 21 sierpnia. Zwrotu zakupionych biletów można dokonać do 21 września.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma