Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pokój dla żaka

Studencie, szukasz taniego lokum w Warszawie? Pomoże ci duszpasterstwo akademickie.

Chociaż dla studentów sierpień to dopiero połowa wakacji, dla wielu już początek szkolnych zmartwień. O to, gdzie w stolicy w miarę tanio znaleźć dach nad głową. Ci, którym zabrakło miejsc w akademikach, muszą szukać ich na wolnym rynku. A wynająć lokum za niewielkie pieniądze w Warszawie, gdzie na uczelniach kształci się ponad 250 tys. osób, nie jest łatwo. Z pomocą przychodzi im kościół akademicki św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, który od kilku lat prowadzi wakacyjną akcję „Pokój dla żaka”. Dzięki tej inicjatywie co roku niedrogie zakwaterowanie w stolicy znajduje ok. 500 studentów.

- To nie jest propozycja dla wszystkich, ale dla studentów związanych z duszpasterstwem akademickim – zaznacza rektor kościoła ks. Jacek Siekierski. – Osoby, które zgłaszają do nas chęć wynajęcia mieszkania czy pokoju właśnie o takich studentów pytają. My ze swej strony stawiamy warunek, by cena wynajmu nie przekraczała 600-700 zł. Chcemy pomagać młodzieży, której nie stać na wynajęcie drogich kwater na wolnym rynku.

Do akcji duszpasterstwa najwięcej zgłaszanych jest pokoi do wynajęcia. Oferują je ludzie starsi, którzy – jak mówią, chcą dorobić do emerytury lub „mieć na leki”. Największym powodzeniem cieszą się samodzielne mieszkania. Można też znaleźć lokum w minimalnej cenie czy nawet gratis, w zamian za pomoc gospodarzom na przykład w robieniu zakupów, sprzątaniu.

Osoby, które chcą wynająć studentom pokój lub mieszkanie mogą zgłosić to w kancelarii lub zakrystii kościoła, przy Krakowskim Przedmieściu 68. Można zostawić informacje na karteczce. Zgłaszać się mogą też studenci poszukujący miejsc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma