Nowy numer 25/2018 Archiwum

VeturilKo dla maluchów

Miejskie rowery zapraszają także najmłodszych.

Od czwartku w miejskiej sieci wypożyczalni rowerów Veturilo pojawiły się rowery dla dzieci, zwane VeturilKo. Wypożyczyć może je osoba dorosła, zarejestrowana w systemie wypożyczalni. W fazie testowej, które potrwa do końca września, jednoślady dla maluchów można wypożyczyć (i zwrócić) tylko u zbiegu al. Niepodległości i ul. Batorego). Zasady korzystania są takie same, jak w przypadku rowerów dla dorosłych. Bezpłatnie można je wypożyczyć na pierwsze 20 minut.

Dostępnych jest po pięć rowerków w dwóch rozmiarach, dla dzieci od czterech do sześciu lat (maksymalne obciążenie: 60 kg). Podczas prezentacji dyrektor ZDM Łukasz Puchalski i prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz podkreślali, że rowerki nie są przystosowane dla osób dorosłych.

Rowerki przekazał bezpłatnie operator systemu Veturilo firma Nextbike Polska. Firma, na podstawie umowy Zarządu Transportu Miejskiego, jest operatorem systemu sieci wypożyczalni miejskich rowerów aż do 2016 r. Jeśli małe rowerki się przyjmą, miasto rozważy powiększenie stacji i przedłużenie jej działania.

Do końca sierpnia w stolicy testowane są tandemy, operator systemu udostępnił dziesięć dwuosobowych rowerów na początku lipca. Ratusz podaje, że przez miesiąc zanotowano 1,9 tys. wypożyczeń.

Veturilo to sieć wypożyczalni miejskich rowerów dostępnych dla każdego, kto chce poruszać się rowerem po mieście. W Warszawie do dyspozycji rowerzystów jest 196 stacji i prawie 3000 rowerów. Sezon rowerowy zaczyna się 1 marca i kończy 30 listopada.

Pierwsze wypożyczalnie wystartowały w sierpniu 2012 r. W ciągu trzech pierwszych sezonów z systemu skorzystało 220 tys. osób. Rowery były wypożyczane 4 mln razy.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma