Nowy numer 5/2023 Archiwum

Czekamy na Krzyż i Ikonę

Symbole Światowych Dni Młodzieży będą peregrynowały od 17 października do 3 listopada w archidiecezji warszawskiej.

Peregrynacja rozpocznie się w 17 października w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu. W godz. 21.00-22.00 odbędzie się tam czuwanie nocne i modlitwy, na które zaproszeni są zwłaszcza młodzi mieszkańcy stolicy.

Podobny przebieg będą miały kolejne etapy peregrynacji symboli w poszczególnych dekanatach archidiecezji warszawskiej. Symbole będą przybywały do wyznaczonych świątyń przeważnie w godzinach porannych. W sumie odwiedzą 18 warszawskich i pozawarszawskich kościołów i sanktuariów.
24 października zaplanowano ich przybycie do Niepokalanowa. Czuwanie nocne przed symbolami odbędzie się w Bazylice Mniejszej NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask - Sanktuarium MB Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego. Adoracja ogólnodiecezjalna nastąpi w niedzielę 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, w parafii św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00. Dzień później symbole ŚDM trafią do parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Uroczyste zakończenie peregrynacji symboli ŚDM nastąpi 3 listopada o godz. 17.00 podczas Mszy św. dziękczynnej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Szczegółowy program peregrynacji dostępny jest na stronie http:// sdm2016.waw.pl/pl/peregrynacja-symboli-sdm-2/

Symbole ŚDM peregrynowały niedawno także po drugiej stronie Wisły, w diecezji warszawsko-praskiej. Od 8 do 21 sierpnia wierni modlili przy krzyżu ŚDM oraz ikonie Matki Bożej Salus Populi Romani nie tylko w parafiach, ale także w szpitalach i aresztach.

Symbole odwiedziły m.in. Szpital Powiatowy w Otwocku, Szpital Onkologiczny w Wieliszewie, Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, Szpital Bródnowski, zakład karny i areszt śledczy na Białołęce oraz areszt śledczy na Grochowie. Następnie przejęła je młodzież z archidiecezji lubelskiej.

Hasłem peregrynacji symboli ŚDM po Polsce są słowa "Dotknij miłosierdzia". Symbole przyjechały do Polski 14 kwietnia 2014 r., gdzie zostały przywiezione przez młodych ludzi w archidiecezji poznańskiej. Następnie po odwiedzeniu kilku diecezji wyjechały do naszych sąsiadów. Od 29 czerwca 2014 odwiedziły kolejno Białoruś, Litwę, Łotwę, Rosję, Ukrainę, Mołdawię, Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy. Wróciły do Polski 14 grudnia 2014 r. i zostaną u nas do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy