Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czy to zabytek?

11 tys. zabytkowych obiektów znalazło się na planie udostępnionym w serwisie mapowym Warszawy.

Warszawa udostępniła kolejny serwis mapowy – „Zabytki”. Znalazły się w nim dane z systemu ewidencji zabytków ARKA, prowadzonego przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Baza zawiera blisko 11 tys. obiektów, znajdujących się na terenie Warszawy.

Serwis dostępny jest pod adresem www.mapa.um.warszawa.pl. Dzięki niemu  mieszkańcy Warszawy, miłośnicy zabytków oraz turyści mogą dowiedzieć się, jakie obiekty znajdują się pod ochroną konserwatorską.

Mapa serwisu posiada kilkanaście warstw, które można włączać lub likwidować dzięki oraz czytelną legendę. Na mapie można zaznaczyć np. obszary objęte ochroną UNESCO, strefy  ustanowione pomnikami historii, obiekty znajdujące się w rejestrze zabytków czy w gminnej ewidencji zabytków.

W serwisie mapowym Warszawy można zobaczyć również wszystkie drogi rowerowe w stolicy, zlokalizować groby na cmentarzach, obejrzeć plany miasta z 1939 r. i oczywiście współczesne.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma