Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uchodźcy w Warszawie

Jak stołeczne parafie i wspólnoty mogą pomóc uchodźcom?

Parafie i wspólnoty archidiecezji warszawskiej pomogą uchodźcom - zapewnił ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik metropolity i archidiecezji warszawskiej. Na Twitterze poinformował, że w najbliższych dniach rozpoczną się konsultacje, które przyniosą odpowiedź jakiego rodzaju pomocy będą mogły udzielić parafie.

To nie tylko odpowiedź na apel papieża Franciszka i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ale przede wszystkim ewangeliczna miłość w praktyce – podkreślił ks. Śliwiński.

W minioną niedzielę, podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek zaapelował by każda parafia, każdy klasztor i każde sanktuarium w Europie przyjęły jedną rodzinę uchodźców.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma