Nowy numer 3/2021 Archiwum

Media są jak misjonarze

Abp Henryk Hoser zawierzył Radio Warszawa opiece bł. ks. Ignacemu Kłopotowskiemu. Do siedziby rozgłośni zostały wprowadzone także relikwie tego błogosławionego.

Podczas uroczystej Mszy św. odprawionej w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana bp warszawsko-praski zawierzył Radio Warszawa błogosławionemu kapłanowi. 

W homilii kaznodzieja przypomniał życie i działalność duszpasterską bł. ks. Ignacego stawiając go za wzór dla wszystkich, którzy zajmują się działalnością dziennikarską i wydawniczą.

Całe swoje kapłańskie życie poświęcił on apostolstwu książki i prasy, wyznając zasadę, że prasa pracuje za misjonarza. Może ona dotrzeć z Dobrą Nowiną wszędzie tam, gdzie kapłan dotrzeć nie zdoła. Nie jest on bowiem w stanie nawiedzić codziennie wszystkich domów, podczas gdy prasa tam dochodzi.

- Dziś to samo możemy powiedzie o mediach katolicki - stwierdził abp Hoser. 

Podkreślił, że w mediach może pracować tylko ten, kto ma szerokie horyzonty myślenia i szerokie serce.

- Takim właśnie był bł. ks. Kłopotowski, który docierał ze swoją ofertą wydawniczą zarówno do ludzi inteligentnych, bogatych, jak i do mniej zamożnych a nawet tzw. biedoty - przypomniał.

Dodał przy tym, że gdyby dziś żył pośród nas ks. Ignacy zapewne stworzyłby nie tylko radio, ale także inne nowe media, stąd ogromnie cieszy, że nasza diecezjalna rozgłośnia objęła go za swojego patrona - wyznał bp warszawsko-praski.

Zwrócił uwagę, że choć współcześni nazywali bł. Kłopotowskiego marzycielem, uważając że jest on pozbawiony kontaktu z rzeczywistością i rzuca się z motyką na słońce, to jednak czas pokazał, że to on miał racje a nie ci maruderzy, którzy w każdej sytuacji widzieli przeszkody i niemożność.

- Działając pod natchnieniem Ducha Świętego był on człowiekiem wielkiego serca, umysłu i szerokich horyzontów, a tacy są Bogu potrzebni. Tylko tacy tworzą przyszłość i tacy będą działać poprzez te dzieła, które już istnieją - podkreślił abp Hoser. 

Po liturgii odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Kłopotowskiego do redakcji Radia Warszawa i poświecenie nowo wyremontowanych nowoczesnych pomieszczeń studyjnych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama