Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Salve telewidzu!

Telewizja internetowa diecezji warszawsko-praskiej będzie nadawać pod nazwą SALVE.

SALVE – to nazwa nowej telewizji internetowej diecezji warszawsko-praskiej, która rozpocznie nadawanie 20 września. Siedziba studia będzie miała miejsce w budynku ‘Dom Słowa Bożego’ na stołecznym Grochowie.

– "Salve" to słowo łacińskie o dobrej równoważne spółgłosek i samogłosek, które oznacza pozdrowienie. Używano je zarówno witając drugą osobę, jak i żegnając ją. Chcemy w ten sposób zachęcić internautów do wyjścia i spotkania z nami, a poprzez nas z Bogiem i z drugim człowiekiem – mówi abp Henryk Hoser. – Odpowiadając na znaki czasu poprzez to medium chcemy dotrzeć z przekazem Ewangelii do młodzieży, która większość informacji o świecie i życiu czerpie z przestrzeni wirtualnej - dodaje.

W ramówce nowej telewizji SALVE poza audycjami ewangelizacyjnymi będzie także sporo informacji i rozrywki. Nie zabraknie także wiadomości ze świata, zwłaszcza tego misyjnego.

- Liczymy również na kreatywność naszych młodych dziennikarzy, ponieważ to oni będą tworzyć tę telewizję – zapowiedział biskup warszawsko-praski. Casting na dziennikarzy w wieku od 18 do 30 roku życiu już trwa. - Internet jest medium niezwykle mobilnym, a zatem dużo łatwiejszym do przesyłania dźwięku i obrazu w skali światowej. Specjaliści oceniają, że jest on przyszłością mediów dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić potencjał medialny diecezji warszawsko-praskiej poprzez nową telewizję – zauważa abp Henryk Hoser, dodając, że diecezjalna telewizja internetowa będzie skierowana przede wszystkim do młodego pokolenia gimnazjalistów, studentów, ale także młodych małżeństw. W ofercie programowej znajdą się także propozycje dla ludzi nieco starszych. Jednym z pierwszy ważnych tematów który podejmie telewizja SALVE będzie Synod o Rodzinie, który rozpocznie się 4 października.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma